9. srpna 2023, Tadeáš Mima

Dramatický postup! V Hodoníně se šlo do penalt

Velmi napínavý finiš přineslo první kolo MOL Cupu. Fotbalisté Vyškova v něm jeli do Hodonína, kde je čekala velice napínavá přestřelka s účastníkem MSFL. Nakonec musely rozhodovat až pokutové kopy, z nichž vyšli o krůček lépe právě hráči MFK a urvali postup.
1. kolo MOL Cup 23/24, 9. 8. 2023 18:00

FK Hodonín

2:3p

(0:0)

FK Hodonín: Adamec – Nečas, Glushach (86. Mihál), Puchel (66. Jáger), Sukup (C), Kadlec (86. Guzík), Roziev (46. Tomovič), Holek, Bohun, Langer (103. Raisigl), Dunda.

MFK Vyškov: Borek – Červeň, Ilko, Lacík (65. Metsoko), Bayo, Němeček (C), Mafwenta, Eneme, Toure (70. Lahodný), Vintr (65. Kanakimana), Coulibaly.

Branky: 88. Holek, 105. Mihál – 72. Kanakimana, 98. Metsoko.

ŽK: 14. Sukup, 72. Petráš, 72. Švantner, 72. Kadlec – 113. Němeček.

Rozhodčí: Julínek – Hurych, Líkař.

Za mužstvo vůbec poprvé nastoupila nová posila Kessy Coulibaly, na lavičce pak již kryl záda chytajícímu Jiřímu Borkovi další nový příchod Jan Stejskal. Zároveň samotná zápasová sestava se proti lize poměrně obměnila, byť nechyběla jména jako Golden Mafwenta, Pavol Ilko či Fahad Bayo.

V první půli však výkon MFK na žádnou trefu nestačil. Stejně tomu ovšem bylo také na opačné straně, když se ani Hodonín nedopracoval ke gólu. Bezgólově plynula hra i po přestávce a pomalu se zdálo, že se skóre ani měnit nebude. Z omylu ale všechny vyvedl Benny Kanakimana, jenž dával na 1:0 pro hosty v 72. minutě.

Nicméně ani přesto Vyškov nedovedl duel k vítězství. Běžela zrovna 88. minuta, když za domácí mančaft srovnal Martin Holek a poslal utkání do prodloužení. V něm se scénář opakoval, jelikož Metsoko vrátil MFK náskok, přičemž následně Mihál opět vrátil průběžný stav na remízu. Nakonec se tak dospělo až k penaltám, které v poměru 5:3 uzmul Vyškov.

Soupeře pro druhé kolo MOL Cupu se Vyškov dozví v nejbližší době. Úředním termínem pro jeho odehrání je 30. srpna, o konkrétním datu a místu konání zápasu vás však budeme ještě blíže informovat.