5. srpna 2023, Klub

Nebojácný výkon nestačil, ženy podlehly Protivanovu

Nově složená ženská složka MFK Vyškov má za sebou historicky první utkání. Zápasovou premiéru si vyškovské ženstvo odbylo na hřišti v Protivanově.
přát. Příprava 23/24 - ženy, 4. 8. 2023 18:00

SK Protivanov

6:3

(5:2)

SK Protivanov: Doplníme později.

MFK Vyškov: Havarová - Brhelová, Mostovská, Kubová, Konečná - Crhonková (C), Kučerovská, Klevetová - Bezdíčková, Talašová

Branky MFK: 15. Talašová, 27. Kubová, 62. Crhonková.

Počet diváků: 28.

Na trávník se dostala sestava, která v mnoha případech byla o sbírání zkušeností. Například z obranné čtveřice měla zápasové zkušenosti jen jedna hráčka a pro ostatní to bylo o rozkoukávání se na velkém hřišti.

Na průběh utkání mělo vliv zranění jedné z vyškovských hráček. To byl důvod proč v prvním poločase hrál Vyškov od 12 minuty v oslabení. I tak ale jeho hráčky dokázaly odpovědět na vedoucí branku domácích. Následně ale došlo z vyškovské strany k nekolika chybám a o přestávce se šlo do kabin za stavu 5:2.

Ve druhé polovině utkání se počty hráček na hrací ploše srovnaly. Také v domácí sestavě došlo k jednomu zranění, a tak se počet hráček na obou stranách srovnal. Projevila se i únava, a tak druhá polovina zápasu tak brankově plodná nebyla. Padlo po jednom gólů na každé straně a konečné skóre je tedy 6:3 pro domácí.

Vyškovský tým ukázal, že má na čem stavět. Rozhodně ve své premiéře nepropadl. Děvčata ale ještě do prvního mistrovského utkání mají na čem zapracovat.