29. srpna 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vyškov postupuje v poháru! Nezaváhal proti Zlínsku

Ani druhé kolo MOL Cupu nebylo pro fotbalisty Vyškova konečnou. Svěřenci trenéra Jana Kameníka potvrdili papírové předpoklady a vyřadili účastníka MSFL – FC Zlínsko. MFK tak v aktuální sezóně ještě neprohrál, a to má za sebou už devět utkání ve všech soutěžích.
2. kolo MOL Cup 23/24, 29. 8. 2023 17:30

FC Zlínsko

1:5

(0:3)

MFK Vyškov

FC Zlínsko: Gröger – Ilic, Kostic (60. Kašpárek), Pernatskyi (C), Tkadlec (46. Russmann), Waclawik (30. Dano) – Dziuba (60. Gerža), Kiška, Němec, Mirvald (46. Krakovčík) – Rožek.

MFK Vyškov: Borek (35. Stejskal) – Němeček (C), Coulibaly, Červeň, Souaré – Štěpánek (61. Metsoko), Eneme (61. Lahodný), Lacík, Diallo, Vintr (46. Mafwenta) – Bayo (76. Kanakimana).

Branky: 69. Kašpárek – 6. Diallo, 15. Červeň, 38. Vintr, 79. Metsoko, 82. Kanakimana.

ŽK: 41. Dano – 45. Vintr, 79. Metsoko.

Rozhodčí: Bělák – Kotík, Mikeska.

Vyškov se dostal do vedení už zkraje utkání potom, co skóre otevřel v sedmé minutě Amidou Diallo. Ten tak napravil neproměněnou šanci, jež se mu naskytla jen pár okamžiků předtím. Navíc po čtvrthodině hry již činil rozdíl dvě trefy zásluhou Adama Červeně.

Zlínsko se potřebovalo herně i střelecky chytnout, což mohlo přijít se šancí Tkadlece. Na ni ovšem brankář Borek dosáhl a předvedl své kvality. Naneštěstí se však brzy poté zranil a musel opustit trávník. Vyškov se i přesto z nepříjemného momentu vzpamatoval a ještě do pauzy zvyšoval Ondřej Vintr na 3:0.

Po startu druhé půle se zdálo, že se duel pouze dohrává. Zlínsko potom sice v 69. minutě snížilo gólem Kašpárka a ještě vykřesalo náznak naděje na srovnání, jenže vyškovské branky z 80. a 82. minuty jasně rozhodly. Metsoko s Kanakimanou přesvědčivě upravili na 5:1 pro hosty a potvrdili, že MFK pokračuje do třetího kola MOL Cupu.

Pro svěřence kouče Jana Kameníka šlo již o deváté měření sil aktuální sezóny. Jubilejní desátý zápas bez porážky mohou zaznamenat v sobotu 2. září, kdy se představí v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Chrudimi. Zároveň půjde o poslední utkání před reprezentační přestávkou.