10. dubna 2022, Kryštof Severa

Ze Sparty bez bodu. O osudu utkání rozhodl úvod druhého poločasu

Na hřišti béčka Sparty fotbalisté Vyškova body nevybojovali. Utkání přitom nezačali vůbec špatně, přežili šance soupeře a navíc otevřeli skóre, když se prosadil hlavou Jiří Oulehla a Vyškovští po první půli vedli. Do druhého poločasu však daleko lépe vkročili domácí a díky hattricku Minčeva během deseti minut skóre otočili, v závěrečné desetiminutovce pak navíc po vyloučení Lacíka přidali ještě jeden gól a zvítězili 4:1.
22. kolo F:NL 2021/22, 10. 4. 2022 10:30

AC Sparta Praha B

4:1

(1:1)

AC Sparta Praha B: Tůma – A. Gabriel, Gelašvili, Večerka, Polidar – Šilhart (38. Pudhorocký), F. Souček (85. Šimáček), Jonáš (71. Okeke), Ryneš – Minčev (85. Dao), Juliš (C) (71. Turyna).

MFK Vyškov: Spurný – Cabadaj (59. Ackroyd), Harušťák, Dan Jambor (71. Kanakimana), Lacík, Lahodný, Matys, Olšanský, Oulehla, M. Sedlák (59. Moučka), O. Vintr (C) (85. Lual).

Branky: 46. Minčev, 49. Minčev, 55. Minčev, 81. Večerka – 33. Oulehla. Žlutá karta: 68. Lahodný. Červená karta: 80. Lacík.

Vyškov vstoupil do duelu s rezervou prvoligové Sparty nebojácně a se soupeřem, který notně posílil i z prvoligového áčka, hrál vyrovnanou partii. První větší šance zápasu přišla ve čtrnácté minutě, kdy Rynešova tečovaná střela skončila těsně vedle branky Spurného. O chvíli později opět hrozil Ryneš, po němž převzal míč Juliš, ale jeho rána zamířila mimo. První větší šance Vyškova přišla na řadu po půlhodině hry, kdy pálil Ondřej Vintr, jehož pokus musel Tůma vytěsnit.

Hned další šance Vyškova už skončila brankou. Po Cabadajově centru se míč snesl až k Jiřímu Oulehlovi, který v těžké pozici vstřelil hlavou svou první branku ve F:NL. V závěru první půle se ještě ke dvěma šancím dostala Sparta, ale Spurný si dokázal poradit a udržel poločasové vedení Vyškova.

To bohužel vydrželo jen něco málo přes půl minuty druhé části hry, kdy se po pěkné kombinaci trefil Minčev, jehož rána letěla mimo dosah brankáře Spurného. O tři minuty později už Sparta vedla. Minčev využil zaváhání Olšanského kterého si povodil podél vápna a střelou na zadní tyč poslal Spartu do vedení. O dalších šest minut později zkompletoval fantom Pražanů hattrick. Po přechodu půlící čáry zpozoroval špatné postavení Spurného a jednoduchou střelou přes půl hřiště poslal Spartu do vedení o dvě branky.

Vyškov se hnal za snížením a blízko tomu byl agilní Cabadaj, jeho rána ale zaplachtila okolo pravé tyče. Mnohem větší šanci spálil hostující Jambor o chvíli později. Na vyškovského záložníka zívala prázdná branka, ale Jambor nedokázal míč vměstnat mezi tři tyče. Po hodině hry se musel Tůma blísknout parádním zákrokem, když vyškrábl z pod břevna dělovku Lacíka. Když korekci skóre neobstarala ani střela Kanakimany, kterou za brankové čáře zastavil Polidar, tak udeřili znovu domácí. Nejprve ale Lacík nedovoleně zastavil unikajícího Pudhorockého, za což viděl červenou kartu. Po následující standardce se dostal ve vápně k míči Večerka a upravil na konečných 4:1 pro Spartu.