27. září 2023, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Pohárová paráda! Vyškov vyřadil doma Teplice

Skutečný majstrštyk se podařil před téměř dvěma tisíci fanoušků fotbalistům Vyškova. Ve 3. kole MOL Cupu hostili prvoligové Teplice, jimž ukončili cestu pohárem po výsledku 1:0. MFK tak postoupil mezi šestnáct nejlepších mančaftů tohoto ročníku.
3. kolo MOL Cup 23/24, 27. 9. 2023 16:00

MFK Vyškov

1:0

(1:0)

FK Teplice

MFK Vyškov: Borek – Červeň, Štěpánek (C), Němeček (75. Souaré), Ilko – Mafwenta, Coulibaly – Kanakimana (70. Kamara), Lahodný (59. Eneme), Vintr (59. Metsoko) – Bayo (70. Diallo).

FK Teplice: Mucha – Chaloupek (C), Mičević, Cykalo (40. Knapík) – Hora (40. Radosta), Beránek, Dramé, Křišťan (62. Vachoušek), Krsmanović – Gning (55. Jásir), Fila (62. Havelka).

Branky: 37. Vintr.

ŽK: 44. Červeň.

ČK: 50. Krsmanović.

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dresler.

Přestože se sestava oproti ligovým soubojům obměnila, zůstávala silná. Na trávníku se objevil například gólman Jiří Borek, který musel likvidovat hned zkraje utkání větší šanci Teplic. Brzy potom se však Vyškov rozjel a produkoval jednu možnost za druhou. Pokaždé ovšem kousíček chyběl, aby domácí v úvodní půlhodině otevřeli skóre.

Změna přišla až ve 37. minutě. Ondřej Vintr dostal přichystaný balón ke střele do odkryté sítě a bylo to 1:0. MFK se tak ujal zaslouženého náskoku a bylo znát, že chce podobným stylem pokračovat také v následujícím dějství.

Po přestávce se navíc situace Teplicím ještě více zkomplikovala. Krsmanović poslal k zemi unikajícího Fahada Baya, za což rozhodčí udělil hostujícímu hráči rovnou červenou kartu. Vyškov si tak další průběh zápasu hlídal a zkoušel vedení navýšit. Kameníkovi svěřenci navíc přečkali i rozruch kolem 65. minuty ve svém vápně, načež se sami hrnuli do nových příležitosti.

Jihomoravané byli blízko gólu také v samotném závěru utkání, kdy se neúspěšně snažili trefit Cheick Souaré a Idjessi Metsoko. Na výhře domácích 1:0 se ale již nic nezměnilo a Vyškov postoupil do osmifinále MOL Cupu. Je tak jediný duel od toho, aby dorovnal svůj výsledek z předchozí pohárové sezóny.

Příští výzvou bude pro MFK měření sil v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V neděli 1. října se Vyškované představí na půdě Varnsdorfu, kde zahájí zápas od 16 hodin.