1. listopadu 2023, Tadeáš Mima

Rychlý hattrick potopil Vyškov, v poháru postupuje Dukla

Stačilo 12 minut a bylo po nadějích na postup. MFK Vyškov vypadl v osmifinále MOL Cupu s Duklou Praha, za níž řádil ve druhém poločase střídající Lukáš Buchvaldek. Díky jeho hattricku v krátkém čase pokračují dále Pražané, kteří tak vyšli lépe ze souboje aktuálně nejlepších týmů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
0 MOL Cup 23/24, 1. 11. 2023 13:30

FK Dukla Praha

3:1

(0:1)

FK Dukla Praha: Rada (C) – Ullman, Hašek (51. Peterka), Holiš, Ludvíček – Douděra, Jeřábek, Špatenka (81. Moulis), Kozel (46. Hudec), Hrubeš (61. Buchvaldek) – Zeronik (61. Červenka)

MFK Vyškov: Borek – Kamara (61. Mafwenta), Červeň, Ilko (46. Souaré), Kanakimana (61. Eneme), Lahodný, Němeček (C), Vintr (61. Metsoko), Coulibaly, Sylla (77. Štěpánek), Diallo.

Branky: 62. Buchvaldek, 71. Buchvaldek, 74. Buchvaldek – 38. Němeček.

ŽK: 55. Ludvíček, 66. Rada, 75. Buchvaldek – 40. Vintr, 80. Mafwenta.

Rozhodčí: Klíma – Vlček, Hádek.

Šancí v pohárovém zápase nebylo ze začátku mnoho. Objevovaly se spíše jejich náznaky, které ovšem nepřinesly ani jednou gólovou akci. Náznaky se však později přece jen proměnily v činy – ve 38. minutě skvěle uklidil Kanakimanův centr do sítě David Němeček, a tak Vyškov vedl 1:0. Pražané se ještě pokoušeli odpovědět pěkným sólem v závěru poločasu, jenže zakončení šlo těsně mimo. MFK se tak radoval, že jde do pauzy s mírnou výhodou.

Se začátkem druhé půle se střídalo na obou stranách, což ale hru neoživilo podle představ ani jednoho z mančaftů. Klíčová hráčská výměna každopádně měla teprve přijít, a to na straně domácího celku. V 61. minutě přišel na trávník čerstvý Lukáš Buchvaldek, jenž už o minutu později slavil vyrovnávací trefu na 1:1. Ten samý hráč přitom pokračoval ve zběsilém tempu a v 71. minutě nasměroval balón přes zeď až za záda gólmana Borka.

Na moment, který po obratu na 2:1 definitivně rozhodl, se nemuselo čekat dlouho. V 74. minutě proměnil po faulu Coulibalyho pokutový kop opět Buchvaldek, čímž zkompletoval hattrick ve velice krátkém čase. S výsledkem potom mohli svěřenci trenéra Jana Kameníka něco dělat jenom velmi stěží, i když samozřejmě nic nevzdávali a snažili se situaci vylepšit. Naneštěstí to ovšem nestačilo a cesta pohárem skončila pro MFK v osmifinále soutěže.

Do konce podzimu stále zbývají Vyškovským dva duely FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jeden z nich se koná již v sobotu 4. listopadu od 14.00, kdy se uskuteční jihomoravské derby na stadionu Líšně v brněnské Kučerově ulici. Dorazte podpořit Vyškov i vy, právě teď máte exkluzivní možnost zakoupit si výjezd za výhodnou cenu. Všechny informace naleznete ZDE.