13. ledna 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vítězný vstup do přípravy: Vyškov zdolal Skalici

Výsledkově zvládnutý vstup do zimní přípravy pro Vyškov! Úvodní přátelák letošní zimy se slovenským MFK Skalica dopadl vítězně 1:0 pro hosty, za něž se trefil již v první půli Sylla. Do akce se dostala také některá jména, které klub aktuálně má na zkoušku.
přát. Příprava 2023/2024, 13. 1. 2024 10:30

MFK Skalica

0:1

(0:1)

MFK Vyškov

MFK Skalica: Luksch – Krčík, Ranko, Podhorin, Konios, Mášik, Hollý, Morong, Haša, Sobczyk, Baumgartner. Náhradníci: Matejov, Moura, Thompson, Smékal, Alves.

MFK Vyškov: Borek – Ilko, Štěpánek, Sylla, Němeček – Schön, Krška, Lahodný, Moučka, Diallo – Metsoko. V průběhu utkání: Stejskal, Kayondo, Straalman, Kanakimana, Nghabo, Fomba, Svoboda, Červeň, Williams, Omar, Delferriere.

Branka: 41. Sylla.

Minulý týden se naplno rozběhla zimní příprava MFK Vyškov, která v sobotu dopoledne přinesla i svůj první zápas. Svěřenci kouče Jana Kameníka k němu vyjeli do slovenské Skalice, s níž se několikrát utkali i v předešlých přípravných obdobích. Tentokrát se však ze vzájemného setkání vůbec poprvé zrodila výhra pro Jihomoravany, a to 1:0.

Jediným střelcem duelu se stal Abdoulaye Sylla, jenž se ve 41. minutě střelecky prosadil hlavou po rohovém kopu. Víceméně vyrovnaná první půle se tak v rozhodujícím momentu přiklonila ve prospěch hostů, na něž čekal ještě náročný druhý poločas. V něm se ovšem skóre již neměnilo.

Vyškovští trenéři protočili během 90 minut početnou skupinu hráčů – včetně těch, kteří aktuálně jsou v mančaftu na zkoušku. Na trávník se dostali například Patrik Schön, Paul Cherif Nghabo či Antonín Svoboda.

Další měření sil plánuje MFK už velmi brzy. Ve středu 17. ledna Vyškov naskočí do přípravného souboje s historicky nejúspěšnějším slovenským mužstvem ŠK Slovan Bratislava. Hrát se bude od 12 hodin v TC Brněnské Ivanovice (bývalé TCM).