4. února 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

První porážka v přípravě: Vyškov podlehl Trenčínu

Těsný výsledek přišel v pátém utkání přípravy MFK Vyškov. Jihomoravští fotbalisté nestačili na slovenský AS Trenčín, který rozhodl gólem ze závěrečné desetiminutovky. I tak ale šlo o velmi cenné měření sil, při němž se dostala vyškovská sestava do herní praxe.
přát. Příprava 2023/2024, 4. 2. 2024 16:00

AS Trenčín

1:0

(0:0)

AS Trenčín: Kukučka – Kmeť, Bagín (46. Skovajsa), Bondarenko, Kozlovský – Gajdoš (62. Hájovský), Bariš, Ibrahim (84. Djerlek) – Gong, Kupusovič (84. Bright), Soares (62. Sunday).

MFK Vyškov: Borek – Ilko (46. Fomba), Sylla, Nghabo, Němeček – Krška (46. Kayondo), Delferriere – Schön (86. Williams), Moučka, Diallo (81. Kamara) – Yunis (89. Enyoun).

Branka: 83. Ibrahim.

ŽK: 41. Delferriere

Vyškované se dostali do herního tempa poprvé od předešlého týdne, kdy se představili ve Zlíně s výsledkem 0:0. Také tentokrát se skóre dlouho neměnilo a obě mužstva si vytvářela spíše méně příležitostí. Přesto se některé z nich vyvinuly celkem zajímavě a obrany musely být pozorné.

Z pohledu Trenčína vypadala slibně akce Gonga, jež se naskytla kolem desáté minuty, nicméně balón neuklidil přesně. V dalších momentech se přes vyškovskou defenzivu prakticky žádná akce nedostala a do poločasu vydržel nerozhodný stav 0:0.

K vyloženým šancím nepouštěl Vyškov domácí fotbalisty ani po pauze. Trenčín se ovšem stále snažil a v 83. minutě prolomil bezgólový stav z rohového kopu, kdy hlavičkoval do sítě Ibrahim. MFK následně už neodpověděl a poprvé v přípravě prohrál.

Dále na programu Vyškova bude soustředění ve Španělsku, kde jej čekají i dva přípravné duely. Jihomoravané poměří síly s rezervou Realu Madrid a Leganés. Sledujte nás, aby vám neunikly žádné aktuality.