24. února 2024, Tadeáš Mima, foto: Zdeněk Dolíhal

Vyškov obstál v generálce s Myjavou

Poslední přípravný duel před startem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadl parádně. Fotbalisté Vyškova v něm uspěli nad slovenským Spartakem Myjava, kterému dali dva góly. Hosté si následně pohlídali jakékoliv další nebezpečí ze strany soupeře a udrželi čisté konto. Nyní se pozornost MFK už soustřeďuje ke 2. březnu, kdy zahájí jarní fázi soutěže venku s Kroměříží.
přát. Příprava 2023/2024, 24. 2. 2024 14:00

Spartak Myjava

0:2

(0:2)

Spartak Myjava: Flamík – Cisár, Čongrády, Sow, Oscar, Vlasov, Bedecs, Moura, Kousal, Prachar. Připraveni: Sylla, Copko, Šimeček, Halabrín J., Boledovič, Halabrin G., Čurik, Žakech.

MFK Vyškov: Stejskal – Štěpánek (C), Fomba, Bayo, Lahodný, Mafwenta, Němeček, Sylla, Delferriere, Schön, Diallo. Připraveni: Derka, Ilko, Krška, Kamara, Nghabo, Svoboda, Moučka, Aberkane.

Branky: 8. Fomba, 29. Schön.

ŽK: 36. Sylla.

K poslednímu úspěchu přípravy si dokráčel MFK díky dobře zvládnuté první půli. Hosté přistoupili k utkání zodpovědně a již v osmé minutě se poprvé trefil Issa Fomba. Vyškované navíc bojovali o další trefu, jež přišla zhruba po půlhodině hry zásluhou Patrika Schöna.

Myjava posléze využívala ke svým únikům pasáže, během nichž Jihomoravané trochu polevili v koncentraci. Výsledek však svěřenci kouče Jana Kameníka stále drželi na příznivých 2:0 ve svůj prospěch a nakonec dovedli duel k vydařenému závěru.

Vítězství z generálky na ligu je povzbuzením před blížícím se startem jara. Už v sobotu 2. března čeká Vyškov ostrý zápas s Kroměříží v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, kam fanoušci pořádají výjezd. K němu se můžete přidat také vy, více zjistíte ZDE.