17. ledna 2024, Redakce

Vyškov v přípravě remizoval s lídrem slovenské soutěže

Ve druhém přátelském zápase letošní zimní pauzy hostil Vyškov v brněnském fotbalovém centru lídra slovenské ligy - ŠK Slovan Bratislava. Po povedené první půli vedl Vyškov 2:0, ale ve druhé části oba celky prostřídaly a Slovan dokázal ztrátu stáhnout. Vyškov tak s tradičním slovenským mančaftem remizoval 2:2. O vyškovské góly se postaral Metsoko a Diallo.
přát. Příprava 2023/2024, 17. 1. 2024 12:00

2:2

(2:0)

ŠK Slovan Bratislava

MFK Vyškov: Stejskal - Ilko, Štěpánek, Sylla, Straalman, Lahodný, Fomba, Kayondo, Delferriere, Diallo, Metsoko. Připraveni: Borek - Kamara, Červeň, Krška, Němeček, Svoboda, Moučka, Nghabo, Williams.

ŠK Slovan Bratislava: Trnovský - Pauschek, Bajrič, Wimmer, Sharani - Savvidis, Lichý - Zmrhal, Tolič, Weiss - Strelec. Připraveni: Hrdina, Kašia, Blackman, Vojtko, Agbo, Kucka, Kankava, Barseghjan, Božík.

Branky:4. Metsoko, 16. Diallo - 50. Zuberu, 77. Barseghyan.

ŽK:-

ČK:-

Rozhodčí:-

Počet diváků: .

Vyškovu se proti nabušenému Slovanu povedl start a už po čtyřech minutách si křižný pas do vápna našel Idjessi Metsoko a z otočky propálil Trnovského. Šance Slovanu přinášely brejky, ale ty ve většině případů zhatil pomezní sudí, když odmával ofsajd.

Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, když v 16. minutě dostal pas za obranu Amidou Diallo a přesnou ranou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení o dvě branky. Prakticky okamžitě se hnali hosté do šance, ale Stejskal mocným skokem skryl míč ve svých rukavicích. Velkou šanci Slovanu si vytvořil Weiss se zakončujícím Filipem Lichym, jehož dělovku vytáhl Stejskal do bezpečí.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly a Slovanu střídání pomohlo. V 50. minutě se ve vápně dostal k míči Sharani Zuberu, který poslal míč za Stejskala. Slovan měl ve druhé půli o něco více ze hry, ale i Vyškov svému soupeři zatápěl. Gólu se však dočkal Slovan.

V 77. minutě si našel na hranici vápna odražený míč Tigran Barseghyan a jeho dělovka nedala šanci Stejskalovi. Stejskal mezitím ještě musel zpozornět při hlavičce stejného hráče, po níž se rozeznělo břevno.

V poslední desetiminutovce měl ještě Vyškov šanci na zlomení zápasu na svou stranu, ale standardku Kršky perfektně vytáhl na roh střídající brankář Hrdian.