13. února 2024, Tadeáš Mima, foto: Zdeněk Dolíhal

Remíza s gigantem! Vyškov se nezalekl béčka Realu Madrid

Že fotbalisté Vyškova nejsou žádní nazdárci, ukázali v úterý dopoledne proti velkolepému soupeři. S rezervou Realu Madrid uhráli enormně cennou remízu 1:1 při přáteláku, který se konal v rámci španělského soustředění lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jediným střelcem MFK se stal David Krška, na jehož trefu reagovali svěřenci legendárního Raúla Gonzáleze srovnáním ve druhé půli.
přát. Příprava 2023/2024, 13. 2. 2024 11:00

Real Madrid Castilla

1:1

(0:1)

MFK Vyškov: Stejskal – Kayondo, Lahodný, Sylla, Štěpánek, Ilko, Mafwenta, Delferriere, Schön, Fomba, Diallo. Na lavičce: Borek, Derka, Krška, Nghabo, Němeček, Bayo, Svoboda, Kamara, Flavien, Moučka.

Branka VKV: 31. Krška

Vyškované věděli, že nastupují proti velmi kvalitnímu soupeři. Rezerva Realu byla skvělá na balónu, zatímco MFK spíše vyčkával na rychlé akce a z nich vyrážel dopředu. „Zhruba po 20 minutách jsme si zvykli na tempo utkání a shodili jsme ze sebe nervozitu. Jakmile jsme se do toho dostali, objevovaly se z naší strany velmi dobré akce,” ocenil trenér Jan Kameník. To se projevilo také na skóre, když skóre otevřel zhruba po půlhodině hry David Krška.

Ve druhé půli sice Španělé dosáhli na vyrovnání, i remíza 1:1 ovšem byla pro Vyškov historickým výsledkem. „Kluci zápas výborně odpracovali a podali celkově dobrý výkon na všech postech. Hráli jsme velice solidně do defenzivy a soupeře jsme k šancím moc nepouštěli. Sami jsme pak čerpali z rychlých protiútoků, některé akce jsme však nedotáhli,” podotkl Kameník.

Co se ale týče konečného výsledku, ten je pro MFK samozřejmě povzbuzující. „Je potřeba říct, že proti nám stála velká kvalita. Všichni hráči Realu byli skvěle technicky vybavení, pohybliví a současně velmi dobře organizovaní,” doplnil vyškovský kouč. Mužstvo podpořili přímo na stadionu Alfreda di Stefána rodiče Davida Němečka, s nimiž se celý tým vyfotil.

Druhé přípravné utkání v rámci španělského soustředění čeká Vyškov ve čtvrtek 15. února. Jeho protivníkem se stane béčko dalšího španělského klubu, tentokrát C.D. Leganés.