2. března 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Klopýtnutí na začátek jara: derby urvala Kroměříž

Z hanáckého souboje odchází fotbalisté Vyškova s prázdnou. Do jarní fáze FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vstupuje podzimní lídr porážkou 0:1, kterou mu uštědřila Kroměříž gólem zkraje druhého poločasu.
17. kolo F:NL 2023/24, 2. 3. 2024 14:30

SK Hanácká Slavia Kroměříž

1:0

(0:0)

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál – Wala, Zavadil, Hrdlička (66. Jaroň) Houser – Matoušek (C), Jeleček, Fulnek (90. Tiahlo), Kudela (76. Vincour) – Chwaszcz, Machalík (90. Kiška).

MFK Vyškov: Stejskal – Němeček (84. Nghabo), Lahodný (61. Bayo), Sylla, Štěpánek (C), Aberkane – Fomba (61. Diallo), Delferriere (73. Krška), Mafwenta, Schön (73. Svoboda) – Krollis.

Branky: 47. Houser.

ŽK: 45+2. Fulnek, 58. Kudela, 79. Jeleček, 81. Houser, 89. Jaroň – 9. Lahodný, 41. Štěpánek, 45. Mafwenta, 45+2. Aberkane.

Rozhodčí: Opočenský – Váňa, Zoufalý.

Počet diváků: 1 438.

Vyškované nasadili v Kroměříži silnou sestavu, kde nechyběla ani řada zimních posil. Mezi nimi Aberkane, Fomba, Delferriere, Schön či příchod z druhé italské ligy v podobě lotyšského útočníka Krollise. Ze začátku zápasu si však ani jeden mančaft nevytvářel masivnější převahu, jediné výraznější pozdvižení zřejmě způsobil svojí žlutou kartou Lahodný v deváté minutě.

Ani pro jednu nebylo snadné dobývat soupeřovu polovinu, což znamenalo i kolem 30. minuty bezgólový stav. Do té doby se neuchytily ojedinělé standardní situace ani nabídka Schöna zprava, kterou nakonec poslal Štěpánek z druhé vlny jen do bloku. Fanoušci ovšem hlasitě povzbuzovali Vyškov a pomáhali mu parádní atmosférou.

Ke konci poločasu se dění trochu vyostřilo a žluté karty viděli Štěpánek, Mafwenta i Aberkane. Na stavu 0:0 se ale před přestávkou už nic neměnilo.

Start druhé půle však byl divácky ještě zajímavější. Už ve 47. minutě Vyškované neubránili Houserovu ránu a lídr tabulky s Kroměříží ztrácel 0:1. Pro svěřence kouče Jana Kameníka rozhodně nepříjemný moment, na nějž se nedařilo hostům dobře odpovědět. Příliš nepomohla ani dvojitá střídání, jelikož Hanácká Slavia i po nich stále těžila z pevné defenzivy.

Dramatičtější zvrat se nenaskýtal ani s blížícím se koncem utkání, když domácí hráči nepouštěli MFK do vyložených gólovek. Kroměříž poslední minuty tvrdě bojovala o velmi cenný výsledek, který jim už neunikl. Vyškov tak nevkročil do jarních bojů podle představ a hned z prvního střetnutí po zimní pauze nebere ani bod. Na čele si přesto uchová tříbodový náskok před druhou Duklou Praha, jež remizovala se Zbrojovkou Brno.

Jihomoravští fotbalisté musí teď hodit porážku za hlavu a naladit se na příští sobotu 9. března. Právě v tento den zažijí domácí jarní premiéru, a to proti Vlašimi od 10.15 v Drnovicích.