9. března 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Dechberoucí finiš s Vlašimí! MFK vyrovnal díky last minute gólům

Zdálo se, že utkání s Vlašimí míří k porážce Vyškova, nicméně všechno bylo jinak! Dvě trefy domácích v závěru 18. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY znamenaly, že MFK bere první jarní bod díky vydařeným akcím Amida Dialla. Jihomoravané tak mají jistotu, že se udrží na čele tabulky i nadále.
18. kolo F:NL 2023/24, 9. 3. 2024 10:15

MFK Vyškov

2:2

(0:1)

FC Sellier & Bellot Vlašim

MFK Vyškov: Stejskal – Aberkane, Sylla, Němeček (C), Ilko, Fomba, Mafwenta, Delferriere, Bayo, Krollis, Diallo

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Osuagwu, Beran, Vachoušek, Kurka, Breda, Planka, Pikul, Nogha, Kareem, Kulhánek (C)

Branky: 90. Diallo, 90+3. Diallo – 23. Beran, 69. Kareem.

ŽK: 28. Delferriere, 37. Sylla, 46. Krollis, 71. Bayo – 60. Beran.

Rozhodčí: Vokoun – Cichra, Kotalík.

V zápasové sestavě se tentokrát neobjevili Filip Štěpánek s Lukášem Lahodným, a to kvůli žlutým kartám. Na trávník tak vyběhli od první minuty Amidou Diallo a Pavol Ilko, kteří čelili v náročném utkání Vlašimi.

Už od prvních minut bylo vidět, že to bude boj. MFK se dostával do šancí jen velmi těžko – a když se už možnost naskytla, napálil Sylla jenom brankáře Vágnera. Vlašim přitom začala více držet míč a chodit do nebezpečných výpadů. Po jedné z takových akcí se projevila nedůslednost Vyškovanů ve vápně, jíž potrestal hostující Štěpán Beran.

Že by se na obrazu hry něco změnilo v dalších minutách, se říci nedá. Vyškov si vypracoval jen pár nepřesných pokusů, kdy mířil nad Bayo nebo se nepodařil průnik Krollise zprava. Naopak Vlašim se stále uměla dostávat dopředu a trápit defenzivu MFK.

Ani poločasová pauza neznamenala žádný zásadní zvrat ve prospěch Jihomoravanů. Domácí promarnili například postup Baya s Krollisem či střelu Dialla nad břevno, zatímco soupeř odskočil druhou brankou z hlavy Petera Kareema.

Posledních pár chvilek však nastal perfektní návrat. Vyškov se v úplném závěru mentálně zvedl a Amidou Diallo dvěma trefami během tří minut upravil na konečných 2:2. Při prvním měření sil na jaře v Drnovicích se tak zrodila remíza, jež má vzhledem k průběhu duelu cenu vítězství.

Vyškov se určitě i po tomto víkendu udrží na čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. S jakým náskokem, to se ukáže až po nedělních zápasech druhé Dukly Praha a vzájemné bitvě třetího Táborska se čtvrtou Zbrojovkou. Příští kolo pak MFK absolvuje v pátek 15. března na půdě Sigmy Olomouc B.