30. března 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Nakročeno k výhře, nakonec bod. Vyškov i s navrátilci remizoval s Táborskem

Fotbalisté Vyškova remizovali v zásadním utkání s Táborskem. Přestože domácí měli nakročeno ke všem bodům, slabší chvilka kolem 70. minuty je o vítězství připravila. Jihomoravanům tak aktuálně chybí na čelo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY čtyři body. Soutěžní premiéru zažil Bart Straalman, vrátil se i Santiago Eneme.
20. kolo F:NL 2023/24, 30. 3. 2024 10:15

MFK Vyškov

2:2

(0:0)

FC SILON Táborsko

MFK Vyškov: Stejskal – Štěpánek (C) (54. Lahodný), Sylla, Straalman – Němeček (84. Aberkane), Eneme (74. Diallo), Mafwenta, Ilko – Fomba (74. Delferriere), Krollis, Schön (84. Svoboda).

FC SILON Táborsko: Pastornický – Novák (C), Bláha, Plachý, Zeman (64. Šašinka), Varačka (75. Tusjak), Kateřiňák, Dordič (90+2. Kopáček), Kone, Nsunzu (64. Sojka), Svatek (64. Osmančík).

Branky: 58. Schön, 61. Krollis – 74. Šašinka, 76. Sojka.

ŽK: 76. Sylla, 81. Straalman, 83. Delferriere – 32. Varačka, 76. Kateřiňák.

Rozhodčí: Petřík – Leška, Malimánek.

V základu proti Táborsku nasadili trenéři také dva navrátilce. Do sestavy se dostalo duo Bart Straalman se Santiagem Enemem, kteří měli pomoci k první jarní výhře MFK. A Vyškované nastoupili do utkání skutečně svědomitě, když prakticky neustále tvořili hru na polovině rivala. Táborsko však nebezpečí vždy nějak odrazilo, ať už přišlo ze hry či po rozích.

Některé dlouhé přihrávky vypadaly pro domácí skutečně slibně. V šancích se díky nim objevoval třeba Patrik Schön, jenž ale střílel z jedné ze svých lepších pozic jenom nad. Zmatku v jihočeské obraně nevyužil ani Raimonds Krollis, když gólman Pastornický stačil těsně před ním odkopnout míč daleko pryč. Táborsko hrozilo spíše po rychlých únicích, v součtu se ovšem na stavu 0:0 do půle nic nezměnilo.

Utkání se naklonilo na domácí stranu až po přestávce, která MFK očividně přišla velice vhod. Do 60. minuty se střelecky prosadil Patrik Schön po super nahrávce od Raimondse Krollise, přičemž lotyšský reprezentant byl tím, kdo zanedlouho zvyšoval už na 2:0.

Nicméně místo toho, aby Jihomoravané výsledek v klidu hlídali, se stal úplný opak. Mezi 74. a 76. minutou Táborsko zničehonic gólově povstalo a náskok byl ten tam. Protivník navíc působil nepříjemně i poté, což situaci MFK ještě komplikovalo. Slibné příležitosti se přitom nabízely ještě na obou stranách, avšak skóre se již nikam dále neposunulo a body se dělily.

Vyškovští fotbalisté tak zůstávají na druhé příčce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Právě před třetím Táborskem drží čtyřbodový náskok a stejný počet bodů chybí MFK taktéž na čelo soutěže. Další měření sil je na programu v neděli 7. dubna, kdy svěřenci trenéra Jana Kameníka míří na půdu sparťanského béčka.