7. dubna 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Marný boj se Spartou B: Vyškov podlehl v osmigólové bitvě

Ostrá přestřelka se strhla v utkání 21. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vyškovští fotbalisté z ní ovšem nevyšli vítězně, když nestačili na rezervu Sparty 3:5. Pražanům pomohla třígólová první půle, která výrazně zasáhla naděje MFK na dobrý výsledek z venku.
21. kolo F:NL 2023/24, 7. 4. 2024 10:30

AC Sparta Praha B

5:3

(3:0)

AC Sparta Praha B: Surovčík – Uhrinčať, Večerka, Váňa – Penxa, Vydra, Okeke (79. Lilling), Ševínský (C) (79. Jedlička) – Mokrovics (62. Michl), Šiler (62. Rus), Pešek (87. Holoubek).

MFK Vyškov: Stejskal (57. Borek) – Ilko, Straalman, Fomba (80. Delferriere), Mafwenta (46. Bayo) – Eneme, Aberkane, Štěpánek (C), Sylla – Krollis (73. Mbonu), Schön (46. Svoboda).

Branky: 5. Mokrovics, 39. Šiler, 42. Vydra, 53. Mokrovics, 80. Rus – 52. Fomba, 65. Fomba, 90+4. Bayo.

ŽK: 28. Ševínský, 55. Šiler – 73. Krollis, 86. Bayo.

Rozhodčí: Machálek – Mokrusch, Kotalík.

Jedinou změnou v sestavě MFK byla absence Davida Němečka, místo něhož naskočil Abdallah Aberkane. Začátek však Vyškovanům vůbec nesedl a už ve čtvrté minutě se radoval soupeř. O moc lepší to nebylo ani v dalších momentech, během kterých drželi sparťané příznivý stav a nepřipouštěli komplikace.

Ještě hůře ale bylo ke konci prvního dějství. Tým z hlavního města nejdříve zvyšoval ve 39. minutě na 2:0, načež proměnili také pokutový kop. Do šaten tedy mířili Jihomoravané s velice nepříjemnou ztrátou 0:3.

Trenér Jan Kameník reagoval na situaci dvojím střídáním. Hrací plochu opustili Golden Mafwenta s Patrikem Schönem, jejichž místa vzali Fahad Bayo s Antonínem Svobodou. A zdálo se, že změny zabraly, jelikož hosté v 52. minutě slavili snížení na 1:3. Netrvalo ovšem dlouho a béčko Sparty znovu skórovalo.

Vyškovští dosáhli zlepšení po 60. minutě – nejdříve pálil jen o kousek vedle Pavol Ilko, přičemž chvilku potom už dával branku Issa Fomba. Domácí mančaft se ale větších hrubek nedopouštěl a vedl zápas k vítězství.

V závěrečné pasáži ještě Sparta upevnila vedení svojí pátou trefou, na kterou ještě odpověděl Bayo během nastavení. Od porážky však MFK již nezachránil, když výsledek zněl 5:3 pro Pražany. Devět kol před koncem soutěže tak Vyškovu schází na čelo tabulky čtyři body, zatímco třetí Táborsko za ním zaostává o jediný bod.

Další střetnutí proběhne na domácím stadionu Jihomoravanů v Drnovicích. Tam přijede v sobotu 13. dubna celek Chrudimi. Hrát se bude tradičně od 10.15.