8. května 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Neúspěch doma. S Vyškovem si poradila jediným gólem Jihlava

Nepříznivým výsledkem končí domácí duel s Jihlavou pro fotbalisty Vyškova. Ve 27. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nedokázali skórovat, zatímco hosté rozhodli trefou z úvodní čtvrthodiny hry. Jihomoravané tak prohráli podruhé za sebou a spadli na třetí místo soutěže.
27. kolo F:NL 2023/24, 8. 5. 2024 17:00

MFK Vyškov

0:1

(0:1)

FC Vysočina

MFK Vyškov: Borek – Němeček (66. Ilko), Lahodný, Straalman, Štěpánek (C), Aberkane – Mafwenta (76. Diallo), Sylla – Fomba, Bayo (76. Delferriere), Schön (66. Svoboda)

FC Vysočina: Soukup – Chytrý, Vedral (C), Šancl (78. Selnar), Piško, Franěk (68. Ogiomade), Araujo (88. Sagna), Farka, Křehlík (78. Svoboda), Shudeiwa (68. Lacko), Pešek

Branky: 15. Araujo.

ŽK: 62. Franěk.

Rozhodčí: Rouček – Váňa, Kotalík.

Poměrně dost změn zaznamenala sestava MFK oproti té z neděle na Žižkově. Poprvé od konce karetního trestu naskočil kapitán Filip Štěpánek, stejně tak se do základu vrátil Lukáš Lahodný. Vepředu dal trenér Kameník důvěru Patriku Schönovi či Fahadu Bayovi při absenci Krollise.

Během úvodní desetiminutovky byl míč velmi často pod kontrolou domácích. Na větší příležitost si však musely Drnovice počkat do 14. minuty, kdy po rohu Fomby a sérii odrazů zakončoval Štěpánek jen do rukavic brankáře. Po této hrozbě se ale hra rychle přesunula na opačnou stranu trávníku, kde gólově trestal po zmatcích vzadu jihlavský Araujo.

Brzy po první trefě hrozila Vysočina znovu, tentokrát ale Šancl neobešel Borka a balón v úniku ztratil. Vyškov se pokoušel hrozit ze standardek, každopádně ty soupeř v drtivé většině případů dokonale pokryl a nedovolil MFK, aby mu sebral cenné vedení.

Aktivní vstup do druhé půle málem přinesl Vyškovu očekávanou branku. Vynikající zákrok proti střele Schönovi ovšem vytáhl pozorný Soukup. Podobně si jihlavský strážce vedl také tváří v tvář pokusu Němečka a Vysočina mohla být spokojená. Domácím se rozhodně nedala upřít snaha při hledání cestiček do šancí, jejich provedení ale bylo nevydařené.

Také ve zbytku utkání se MFK marně snažil dostat balón za brankovou čáru. K lepšímu výsledku nepomohla ani četná ofenzivní střídání Vyškova, přičemž nevyšla ani závěrečná akce v nastavení, kdy gólman zlikvidoval parádní hlavičku Straalmana.

Co znamená porážka 0:1 pro další vyhlídky Jihomoravanů v tabulce F:NL? Především další komplikaci v boji o první příčku. MFK spadl na třetí místo potom, co ho přeskočila Sigma B, a na čelo mu chybí už sedm bodů. Olomoucká rezervy by si ale v případě konečného umístění v barážovém pásmu nemohla zahrát o postup do nejvyšší soutěže.

Čtvrté Táborsko zaostává za Vyškovem o bod, zatímco pátá Chrudim na něj ztrácí bodů osm. Kameníkovi svěřenci tak jsou na dosah jistoty baráže, kterou mohou definitivně potvrdit v neděli 12. května. Od 17.00 je bude čekat zápas s Opavou, na nějž můžete vyrazit spolu s ostatními fanoušky i vy.

Více
Více
Více
Více