25. května 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Hořký finiš ligy: všechny body nechal Vyškov v Příbrami

Náročný závěr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY prožili fotbalisté Vyškova. Ve 30. kole soutěže dvakrát inkasovali na půdě Příbrami, která se snažila zuby nehty vyhnout sestupu. Souhra ostatních výsledků však znamenala, že i přes výhru míří Středočeši o ligu níže. Co se týče MFK, ten půjde do baráže o FORTUNA:LIGU jakožto hůře nasazený tým proti Karviné.
30. kolo F:NL 2023/24, 25. 5. 2024 17:00

FK Příbram

2:0

(1:0)

MFK Vyškov

FK Příbram: Melichar – Coňk, Fišl, Jahic, Dudl (90+2. Hošek) – Hušbauer (C), Antwi, Matoušek – Švestka, Nečas (88. Hudec) – Fall (84. Krch).

MFK Vyškov: Stejskal – Ilko (46. Aberkane), Straalman, Štěpánek (C), Kayondo – Delferriere (67. Svoboda), Mafwenta (58. Musa), Krška (58. Sylla) – Schön (76. Diallo), Bayo, Fomba.

Branky: 7. Hušbauer, 51. Hušbauer (pen.).

ŽK: 56. Dudl, 87. Jahic – 45+1. Ilko, 68. Musa, 87. Musa.

ČK: 87. Musa.

Rozhodčí: Szikszay – Volf, Váňa.

Do závěrečné bitvy F:NL šel Vyškov s několika změnami v základní jedenáctce. Do základu se propracoval nejen Delferriere, ale třeba také Schön nebo Bayo. Mezi tyčemi opět stanul Stejskal, jenž minule vychytal nulu při remíze s Líšní.

Přestože nad Středočechy visela hrozba sestupu, do měření sil vstoupili velmi úspěšně. Už v osmé minutě se radovali z gólu, když skákavá střela vyšla domácímu kapitánovi Josefu Hušbauerovi. Na reakci v útoku se pak čekalo až zhruba do 20. minuty, nicméně vyškovská rána v podání Mafwenty letěla o kus nad. Jen chvíli poté neobstál ani příbramský Fall.

Ani ve druhé části se MFK nedařilo tvořit šance, jak by si představoval. Zajímavou šanci nejdříve nevyužil Dudl, načež se zrodila penalta po nepřehledné strkanici ve vyškovském vápně. Tu nekompromisně proměnil Hušbauer a poslal soupeře do ještě výraznějších potíží.

Hra se ubírala k neúspěchu i během dalších momentů. Na trávník se dostal jako střídající hráč i Ramathan Musa, jenž v závěru opustil hřiště ještě před svými spoluhráči kvůli druhé žluté kartě v rozmezí zhruba 20 minut. Žádný vrat se tak už nekonal a Vyškov padl 0:2, popáté v řadě nezvítězil a propadl se na čtvrtou příčku F:NL.

Postavení po 30 kolech soutěže znamená, že Jihomoravané narazí v baráži na papírově silnějšího soupeře z FORTUNA:LIGY, jímž je MFK Karviná. Navíc je jisté, že Vyškov zahájí boj o postup ve čtvrtek 30. května doma, zatímco odveta 2. června se uskuteční na půdě protivníka.