2. června 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Vyškov padl také v barážové odvetě, Karviná se udržela ve F:L

Fotbalisté Vyškova do nejvyšší fotbalové soutěže nenakouknou. Ani v barážové odvetě na půdě Karviné neuspěli a FORTUNA:LIGA zůstává na půdě dosavadního prvoligového účastníka.
Baráž 2 F:NL 2023/24, 2. 6. 2024 17:30

MFK Karviná

1:0

(0:0)

MFK Vyškov

MFK Karviná: Ciupa – Moses (89. Bederka), Ražnatovič (66. Regáli), Raspopović, Bergqvist, Svozil, Budínský (C) (75. Žák), Fleišman, Ezeh (89. Akinyemi), Čavoš, Mikuš (75. Memič).

MFK Vyškov: Stejskal – Němeček (59. Svoboda), Straalman, Štěpánek (C) (81. Nghabo), Kayondo – Lahodný (69. Sylla), Mafwenta – Ilko (69. Aberkane), Bayo (81. Delferriere) – Fomba, Krollis.

Branky: 54. Mikuš.

ŽK: 77. Moses, 90+1. Fleišman, 90+5. Bergqvist, 90+5. Vlk (asistent trenéra) – 45+1. Krollis, 45+1. Josl (asistent trenéra), 87. Horáček (trenér brankářů), 90+2. Fomba.

ČK: 90+3. Nghabo.

Rozhodčí: Starý – Caletka, Antoníček.

Oproti prvnímu barážovému souboji nastaly v základní sestavě dvě změny. Mezi jedenáctku vyvolených se dostali Ilko a Němeček, jimž přenechali svá místa Aberkane se Svobodou. Hned zkraje střetnutí se přitom situace pro hosty zdánlivě zkomplikovala rychlou trefou Karviné, jež ale střílela jen z ofsajdu.

V další části první půle se však šance objevovaly na opačné straně hřiště. Pěkně se hnal po levé straně Krollis, jehož střela šla jen kousek od vzdálenější tyčky. Další závar přinesla 19. minuta, která vyústila břevnem po tečované ráně Baya. Příležitosti zkrátka byly, nicméně i Karviná měla slibné momenty a uměla kousat ze standardek. Do poločasu ovšem zůstával stav nerozhodný.

Na sklonku nastavení první fáze došlo také k emotivním chvílím, jež znamenaly červenou kartu pro domácího trenéra plus žlutou Krollisovi s asistentem trenéra Joslem na straně hostů.

Po přestávce už ale remízový stav nevydržel. V 54. minutě se valila na vyškovskou bránu ofenzivní vlna Karviné, kterou završil míčem mezi tyče Rajmund Mikuš. Před ním se otevřel volný prostor, dobře nasměroval přihrávku z boku a výrazně posunul svůj celek záchraně v nejvyšší soutěži.

Dalším nepříjemnostem čelil Stejskal v 65. minutě, když musel vyboxovat přímý kop Budínského. Ani Vyškované však ve svých příležitostech neobstáli a čas na smazání manka postupně mizel. V závěrečných minutách druhého dějství přišla ještě červená karta pro střídajícího Nghaba a Vyškov dohrával v početní nevýhodě.

Dvě porážky 0:1 tak zavřely Jihomoravanům cestu do FORTUNA:LIGY. Ani druhý pokus o postup za sebou přes baráž se nesetkal s úspěchem, pro vyškovské fotbalisty ale jde o další velkolepé umístění, na němž se dá stavět do dalšího ročníku.