29. června 2024, Tadeáš Mima

Vyškov má za sebou první přátelák, remizoval se Zlínem

Herní premiéra v rámci letní přípravy je minulostí. Fotbalisté Vyškova venku uhráli nerozhodný výsledek se Zlínem, když neudržel vedení 1:0 ze samého úvodu duelu. Ševci odpověděli zhruba po hodině hry, čímž si zajistili smírné skóre.
přát. Příprava 2024/25, 29. 6. 2024 10:30

FC Zlín

1:1

(0:1)

MFK Vyškov

FC Zlín: Dostál (46. Bachůrek) – Slouk (46. Hönig), Simerský (46. Kulíšek), Bartošák (46. Hartman) – Polášek (46. Červinka), Didiba, Švach (46. Machalík), Číž (15. Ovesný, 80. Švach) – Buchvaldek (65. Slouk), Poznar (46. Ndiaye), Natchkebia (70. Polášek).

MFK Vyškov: Borek – Štěrba, Ngabo (46. Rees), Porč, Němeček, Sylla, Piško, Lacík, Ulbrich, Schön, Zajíc (46. Mbonu).

Branky: 57. Kulíšek – 2. Zajíc.

ŽK: Natchkebia – Němeček, Mbonu.

Rozhodčí: Zaoral – Pochylý, Lakomý.

Vstup do utkání měl MFK přímo fantastický. Už ve druhé minutě se trefila nová posila Zajíc, na což se Zlínu odpovídalo jen velmi složitě. Zřejmě nejblíže byl Ovesný, který se dostal na hřiště ještě během první půle, nicméně svůj únik nezužitkoval. Ve velkém vedru si však ani jedna strana příliš vyložených šancí netvořila.

Také druhé dějství nenabídlo výraznější příležitosti pro Zlín ani Vyškov. Domácí přesto srovnali krok, co se týče skóre, když Kulíšek dával na 1:1 krásnou střelou z dálky. Hra ševců poté díky vyrovnání trochu ožila, jenže žádný další úder se už nekonal. A když se později střelecky neprosadili ani Kamara či Mbonu, bylo o remíze jasno.

Na nerozhodném výsledku s nedávným účastníkem nejvyšší soutěže se výrazně podíleli i tři hráči, kteří byli zapojeni z B-týmu Vyškova. Díky těmto odchovancům dostal výkon MFK ještě vyšší úroveň a dá se očekávat, že mohou být důležitou součástí družstva také v dalších zápasech.

Další přátelské střetnutí Vyškova se uskuteční už ve středu 3. července. Vyškov v něm pojede ven na půdu MFK Skalica.