3. července 2024, Tadeáš Mima

Skalica byla nad síly Vyškova, v přípravě si zastřílela

Druhý přátelský zápas letního období dopadl neúspěchem Vyškova. Jihomoravští fotbalisté po remíze se Zlínem nedosáhli na výhru ani proti MFK Skalica, která se ve středu radovala z přesvědčivého výsledku na domácí půdě.
přát. Příprava 2024/25, 3. 7. 2024 17:00

MFK Skalica

4:0

(3:0)

MFK Skalica: Riška – Hradecký, Podhorin, Ranko, Krčík, Kopas, Černek, Morong, Alves, Matejov, Fábry. Náhradníci: Junas – Gaži, Kaua, Leginus, Masár, Mašík, Nagy, Vlasko, Yao.

MFK Vyškov: Hrubý – Ulbrich, Seilov, Svoboda, Sciortino, Vedral, Antonio, Štěrba, Zajíc, Egbril, Němeček. Náhradníci: Borek – Kamara, Piško, Novák, Mbonu, Lacík, Schön.

Branky: 12. Morong, 26. Fábry, 35. Alves, 55. Nagy.

Utkání střelecky vycházelo pouze domácímu týmu. Vyškov se snažil tvořit kýžené šance, nicméně soupeř měl v tomto ohledu navrch. Už po necelé čtvrthodině hry tak otevřel skóre Morong a zdálo se, že podobně bude hra pokračovat i nadále. To se nakonec potvrdilo dalšími trefami, jež do závěru poločasu přidali Fábry a Alves.

Asi deset minut po startu druhého dějství přišla finální rána ze strany Skalice. Na 4:0 upravoval Nagy a bylo velmi pravděpodobné, že Jihomoravané se do zápasu vrátí jenom stěží. Čtyřbrankový rozdíl vydržel až do posledního hvizdu, a tak Vyškov stále čeká na své první vítězství v letní přípravě.

V sestavě Vyškova se mimo jiné objevil i Filip Vedral, o jehož působení v klubu se jedná.