26. srpna 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Derby pro Vyškov! Zbrojovku vyčapal Borek při výhře 1:0

Jihomoravské derby nabídlo vše, co si tento zápas zaslouží! Úchvatnou podívanou sedmého kola Chance Národní Ligy nakonec zvládl Vyškov, který nad Zbrojovkou Brno uspěl 1:0. Rozhodl těsně před pauzou Ulbrich, spoustu perfektních zákroků však vytáhl i gólman Borek a podržel tým v klíčových chvílích.
7. kolo Chance Národní Liga, 26. 8. 2024 17:30

1:0

(1:0)

FC Zbrojovka Brno

MFK Vyškov: Borek – Piško, Vedral, Štěrba (C), Čelůstka – Sylla, Djanbou (90+1. Lacík) – Schön (77. Egbri), Ulbrich (77. Novák), Condé (90+1. Němeček) – El Azzouzi (60. Zajíc).

FC Zbrojovka Brno: Mucha – Hamza, Štěpánek, Nový (C) – Granečný, Polák (86. Pernica), Janetzký, Kubr (69. Švancara) – Texl (78. Matekovic) – Kronus (69. Mičuda), Potočný.

Branky: 45+1. Ulbrich.

ŽK: 50. Sylla, 64. Čelůstka, 65. Piško, 75. Vedral, 90+3. Zajíc – 25. Polák, 59. Potočný, 81. Janetzký.

Rozhodčí: Petřík – Novák, Cichra.

Počet diváků: 2 361.

Do základní sestavy nasadil MFK mimo jiné i záložníka Zakariu El Azzouzi, který nechyběl u pohárového postupu přes 1. HFK Olomouc. Kapitánskou pásku potom dostal Jan Štěrba, bývalý obránce Zbrojovky a jeden z nejzkušenějších borců na soupisce. Ještě před úvodním hvizdem byl oceněn slavnostním dresem k 200 startům za Vyškov David Němeček.

První poločas ovšem v žádném závratném tempu nezačal. Nakopávané míče létaly na obě strany, zatímco se čekalo na jakoukoliv vážnější příležitost. Ty si Vyškov se Zbrojovkou neuměly zajistit ani ze standardních situací, jež se občas naskytly.

Akce se trochu více rozjela po 20. minutě zápasu. Příkladem budiž pěkná přihrávka za zbrojováckou obranu, na níž ale trestuhodně nedosáhl El Azzouzi ani Schön. První jmenovaný si navíc jen o chvíli později nabíhal na centr před gólmana a nechybělo mu mnoho, aby se přes Štěpánka, bývalého kapitána MFK, dostal k zakončení.

Klíčový však byl až finiš půle, kdy se Vyškovu vydařila rozehrávka nedaleko brněnského vápna. Díky ní se míč dostal těsně před Muchu, tam úřadoval Tom Ulbrich a vystřelil domácím přestávkové vedení. Po pauze se hrálo v solidním tempu a bylo znát, že Brňané by rádi vyrovnali. Stejně tak se ale snažil i MFK, za nějž mohl zvyšovat Schön. Jeho míč ovšem přeletěl bránu.

Hostující fotbalisté hrozili kolem 75. minuty, nicméně perfektní obranný zákrok vytáhl Štěrba a nepustil nikoho ze soupeřů k dorážce. Naneštěstí pro MFK nevyšla ani střela Sylly na ose hřiště po super nahrávce ze strany ani hlavička Vedrala, která se mu nabídla zásluhou slibné standardky.

Každopádně aby se Vyškov radoval z úspěchu, musel zvládnout také hektický závěr. Během něj předvedl ultradůležitý zásah Borek, když vytěsnil gólový pokus na břevno, načež se pískal i ofsajd. A pozorný musel být i v nastavení, což nápodobně splnil dokonale. Oslavám po triumfu 1:0 tak už nic nebránilo.

Svěřenci kouče Kameníka napravili předešlou porážku v Opavě. Ze sedmi kol tedy skončili bez bodů pouze jednou, což zatím stačí na příjemnou čtvrtou pozici Chance Národní Ligy. Na třetí Slezský FC schází Vyškovanům v našlapané tabulce jen dva bodíky. O čtvrté vítězství z pěti ligových utkání bude MFK bojovat v neděli 1. září, a to venku s Varnsdorfem.