2. října 2024, Tadeáš Mima, foto: Zdeněk Dolíhal

Domácí debakl s Chrudimí: Vyškov inkasoval hned třikrát

Domácí neporazitelnost je pryč. Fotbalisté Vyškova neodehráli středeční utkání devátého kola Chance Národní Ligy vůbec podle představ, když podlehli 0:3 Chrudimi. Východočechům hodně pomohly slepené góly po čtvrthodině hry, načež si vedení ještě pojistili během druhé půle. Vysoká porážka tak odsunula domácí tým mimo barážové příčky.
9. kolo Chance Národní Liga, 2. 10. 2024 16:00

0:3

(0:2)

MFK Chrudim

MFK Vyškov: Borek – Svoboda, Štěrba (46. Lacík), Vedral, Němeček – Piško, Novák – Ulbrich, Sylla (65. Djanbou), Schön (65. Egbri) – Mbonu (46. Zajíc).

MFK Chrudim: Šerák – Kozojed, Toml, Skwarczek, Kutík – Šimek (88. Leitner), Jan Řezníček (C) – Hrubeš (77. Kejř), Bauer (77. Wehowský), Holub (46. Kosek) – Černý (73. Vácha).

Branky: 17. Hrubeš, 19. Hrubeš, 68. Kosek.

ŽK: 62. Sylla, 81. Vedral.

Rozhodčí: Zaoral – Antoníček, Bělák.

Počet diváků: 551.

Trenérský štáb musel zareagovat na některé hráčské absence v čele s vykartovaným Ousmanem Condém. Na jeho post se tak vysunul Sylla, jenž měl po stranách k dispozici Schöna s Ulbrichem a v útoku byl Mbonu. Poprvé od zranění v duelu se Spartou B nastoupil také obránce Jan Štěrba.

Klíčovým momentem nejen úvodní půle, ale také celého utkání, se staly slepené trefy mezi 17. a 19. minutou Jiřího Hrubeše. Ten nejdříve pohotově dorážel vyražený balón do odkryté sítě a následně vyslal střelu, jejíž směr ještě změnila na poslední chvíli teč vyškovské defenzivy. Gólman Borek se natahoval po pokusu marně a domácí najednou ztráceli 0:2.

Před pauzou přitom mohlo být z pohledu Vyškova ještě hůře. Třiatřicátá minuta přinesla ránu Šimka, na kterou si však počíhal neprostupný blok Jihomoravanů. Stejný střelec si vytvořil ještě lepší šanci v 52. minutě, kdy perfektně zasahoval Borek. To už bylo v době po vyškovském střídání, při němž Mbonu a Štěrba uvolnili svá místa Zajícovi s Lacíkem.

Ani postupné výměny hráčů ovšem Vyškovanům nepomohly. Důkazem se stala 68. minuta a krásná bomba Daniela Koska zpoza vápna. Míč se tak objevil již potřetí za čárou a zdálo se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Když se později neuchytila ani hlavička Ulbricha před prázdnou bránou, mohla se Chrudim definitivně radovat i z čistého konta.

Výrazná porážka připravila Vyškov o umístění v horní trojici Chance Národní Ligy. Zůstává proto otázkou, jestli MFK ještě svoji bilanci napraví a boduje aspoň v posledním souboji před reprezentační pauzou. Ten se opět odehraje doma v Drnovicích, a to od v neděli 6. října od 10.15 s béčkem Sigmy Olomouc. Vstupenky si zakupte již teď ZDE.