21. září 2024, Tadeáš Mima, foto: AC Sparta Praha

Nezdar na Spartě B: bojovný duel rozhodl jediný gól

Bitvy fotbalistů Sparty B a Vyškova obvykle přináší hromadu gólů a divoké výsledky. To ovšem neplatilo v 10. kole Chance Národní Ligy, kdy MFK podlehl Pražanům nejtěsnějším rozdílem 0:1. Měření sil rozsekla střela z poslední dvacetiminutovky a přerušila slibnou bilanci hostů z předchozích týdnů.
10. kolo Chance Národní Liga, 21. 9. 2024 10:30

AC Sparta Praha B

1:0

(0:0)

AC Sparta Praha B: Surovčík – Říha, Uhrinčať, Večerka (C) – Hodouš (88. Novák), Okeke, Jedlička (63. Šiler), Penxa L. – Mokrovics (63. Horák), Penxa O. (76. Hranoš) – Michl (63. Rus).

MFK Vyškov: Borek – Svoboda, Vedral, Štěrba (C) (11. Djanbou), Čelůstka (78. Němeček) – Sylla, Piško – Schön (78. Egbri), Ulbrich, Condé (78. Lacík) – El Azzouzi (65. Zajíc).

Branka: 73. Penxa L.

ŽK: 26. Sylla, 31. Djanbou, 50. Ulbrich, 60. Condé, 79. Piško, 83. Vedral.

Rozhodčí: Opočenský – Cichra, Šafránková.

Počet diváků: 326.

Do utkání nasadil Vyškov na hrot El Azzouziho, který tak podruhé v sezóně hrál ligový zápas od začátku. Nechyběl ani Piško s bohatou minulostí právě v dresu sparťanského béčka. Úvodní minuty ovšem žádnou zběsilou hru nenabízely, naopak se často bojovalo o míč uprostřed hřiště a čekalo se na zaváhání soupeře.

Situace se navíc z pohledu Vyškova zkomplikovala, když kvůli zranění musel odstoupit z duelu Štěrba. Místo něj přišel v 15. minutě Djanbou. Zrovna po tomto střídání se objevili Pražané v první větší šanci, nicméně Jedličkova hlavička šla o kus vedle Borkovy tyče. Kolem 20. minuty pak Sparta střílela znovu díky Ondřeji Penxovi, jenže gólman MFK skvěle zachytal.

Do slušného tempa se dostali Vyškované v úseku hry po 35. minutě. Domácí se v tu chvíli pouze bránili na vlastní půlce a jihomoravský tým mohl tvořit. Zrodila se třeba zajímavá hlavička Condého do předbrankové pozice na El Azzouziho, jemuž nechybělo moc, aby pas ze strany trefil. Skóre se však ani posléze neměnilo a poločas se uzavřel za bezgólového stavu.

Po přestávce začalo být patrné, že Sparta B získává stále více prostoru. Velkým varováním byla šance z 58. minuty, kterou Borek fantasticky vytěsnil na rohový kop. Domácí fotbalisté však působili sebevědomě a snažili se i nadále trápit defenzivu MFK. Nejúspěšněji si přitom vedl v 73. minutě Lukáš Penxa, jenž měl dostatek místa na hranici velkého vápna a otevřel skóre.

Netrvalo ovšem dlouho a mohlo být vyrovnáno. Po trojnásobném střídání hostů se objevil v příležitosti Lacík, jehož míč už mířil na bránu, ale domácí bek jej na poslední chvíli odklidil pryč. Směrem k závěrečnému hvizdu se už žádná další velká možnost nenaskytla, a proto všechny body zůstaly Spartě B.

Vyškované tak po dvou předchozích výhrách v rámci ChNL opět utrpěli porážku. Na jejich pořadí v tabulce se to zatím neprojevilo, nicméně celý hrací víkend je teprve na svém startu. Na třetí mančaft soutěže si tedy brousí zuby nejen čtvrtá Opava, ale i pátá Líšeň. O lepší výsledek se bude MFK příště snažit zase venku – v sobotu 28. září míří na půdu Táborska.