28. září 2024, Tadeáš Mima, foto: Zdeněk Dolíhal

Vyškov veze bod z Táborska: skóre zůstalo na nule

Jak už bývá tradicí, fotbalisté Vyškova zaznamenali na půdě Táborska remízu. V 11. kole Chance Národní Ligy k ní vedl výsledek 0:0, který vydržel i po červené kartě pro hosty. Přestože tak MFK ani podruhé za sebou nezvítězil, stále se nachází mezi širší špičkou tabulky.
11. kolo Chance Národní Liga, 28. 9. 2024 16:30

FC SILON Táborsko

0:0

(0:0)

FC SILON Táborsko: Kerl – Novák, Koné, Barac, Heppner – Bláha, Plachý, Afolabi (60. Varačka), Nešický (68. Kopáček) – Nečas, Hais (68. Mach).

MFK Vyškov: Borek – Piško, Svoboda, Vedral, Němeček (90+2. Ress) – Schön (83. Egbri), Novák, Sylla, Condé – Mbonu (83. Djanbou), Zajíc (67. Lacík).

Bez branek.

ŽK: 37. Soliu, 54. Hais, 69. Barac – 23. Novák, 45+1. Mbonu, 56. Němeček, 72. Condé, 73. Condé.

ČK: 73. Condé.

Rozhodčí: Volek – Dresler, Mikeska.

Počet diváků: 612.

Mančaft pro duel na jihu Čech vykrystalizoval mimo jiné i ze sestavy, která se ve středu podílela na postupu Vyškova do dalšího kola MOL Cupu. V základu tak byli Mbonu, Novák či kapitán Němeček. Na lavičce se pak vedle klasických jmen objevili také někteří hráči z rezervy MFK.

O vedení usilovali Jihomoravané už v šesté minutě, kdy se s míčem rozběhl dopředu Schön. Ten si vytvořil dobrou střeleckou pozici, nicméně bránící Plachý srazil balón jenom na roh. Náznaky šancí potom ukázalo Táborsko kolem 25. minuty, avšak ani jeden ze dvou momentů nedospěl k nebezpečnějšímu pokusu.

Na pohled poklidný stav 0:0 se přenesl i do druhé půle, během níž pokračoval trend udělování žlutých karet. Za úvodní dějství padly celkově tři, přičemž necelou čtvrthodinu po pauze jich bylo na zápasovém kontě již pět. Hlavní trest ale přišel až v 73. minutě potom, co dvě karty v rychlém sledu viděl vyškovský Condé. Ještě těsně předtím trefil jen břevno Mbonu a bylo jasné, že zbývající pasáž hry bude pro MFK hodně náročná.

S nelehkou situací si ovšem hosté poradili vcelku dobře a vzadu se nedopustili žádné fatální chyby. S Táborskem se tak Vyškov rozešel smírně 0:0 – remíza přitom je nejčastějším vzájemným výsledkem těchto týmů, když se zrodila rovnou pětkrát ze sedmi utkání.

Svěřencům kouče Kameníka stále náleží třetí místo ChNL, a to i přesto, že podruhé za sebou nedosáhli na výhru. O udržení barážové příčky bude MFK usilovat také v příštím kole, jež se uskuteční ve středu 2. října. Vložené střetnutí uprostřed týdne se uskuteční doma v Drnovicích s Chrudimí.