20. srpna 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Nesnadný vstup do MOL Cupu: Vyškov udolal olomoucký HFK

Nejspíš si představovali přesvědčivější výkon, nakonec však postupují dále. Fotbalisté Vyškova se prodrali přes první kolo MOL Cupu, ve kterém čelili diviznímu 1. HFK Olomouc. Skóre otevíral nenápadnou střelou El Azzouzi, načež výhru stvrdil ve druhé části Condé. MFK se tak naladil do lepší pohody před blížícím se derby se Zbrojovkou Brno.
1. kolo MOL Cup 2024/25, 20. 8. 2024 17:30

1. HFK Olomouc

0:2

(0:1)

MFK Vyškov

1. HFK Olomouc: Spálenka – Purzitidis (C), Vejvoda (46. Stoklasa), Černík (64. Frantík), Tylich, Svrčina, Dvořák (75. Pícha), Pavelka, Skopal (90. Spáčil), Machala, Zeman (64. Tománek).

MFK Vyškov: Hrubý – Piško, Štěrba, Němeček (C), Svoboda – Egbri (81. Ulbrich), Novák – El Azzouzi (69. Schön), Mbonu (42. Sylla), Condé (81. Kamara) – Zajíc (69. Djanbou).

Branky: 32. El Azzouzi, 76. Condé.

ŽK: 56. Purzitidis, 67. Skopal.

ČK: 36. Svoboda.

Rozhodčí: Volek – Pochylý, Pospíšil.

Počet diváků: 238.

Do základní sestavy nasadili trenéři například brankáře Hrubého, dále v ní nescházel Mbonu, El Azzouzi nebo Egbri. Úvodní výkop proběhl za ostrého podvečerního slunce, přičemž následující minuty nepřinesly žádnou větší šanci.

Spousta nakopávaných balónů létala bez většího úspěchu po většinu poločasu. Ve 32. minutě se ovšem Vyškovu naskytla jeho de facto první střela – a byť pokus El Azzouziho letěl z velké vzdálenosti, míč propadl až do sítě HFK. Nicméně stačilo jen pár minut, aby přišla další zápletka, když červenou kartu za zákrok proti samostatnému úniku obdržel Tomáš Svoboda.

Ve druhém poločase možností ze strany MFK přibylo. Velmi nebezpečně si počínal El Azzouzi, jehož vychytal na bližší tyči Spálenka, načež mocně pálil také Egbri. Olomoucký gólman ale během chvilky vytáhl další fantastický zásah.

Každopádně skóre se i přesto ještě pohnulo. V 76. minutě se parádně protáhl mezi obránci rozběhnutý Condé, šel sám a přízemní střelou zvyšoval na 2:0. Tím se situace uklidnila a bylo znát, že HFK se bude dotahovat už jen velice těžko.

Poslední momenty byly už pod kontrolou hostů, kteří si zajistili postup do druhého kola MOL Cupu. Dalšího protivníka se Vyškov dozví již brzy. Příští zápas ho však čeká v Chance Národní Lize, a to v pondělí 26. srpna od 17.30 doma se Zbrojovkou Brno.