25. září 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Postup je na světě! Vyškov přešel v MOL Cupu přes Bílovec

Fotbalisté Vyškova se mohou těšit na další fázi MOL Cupu. Ve druhém kole soutěže postoupili přes divizní Bílovec, když po remízové úvodní půli utekli do náskoku dvěma góly po přestávce.
2. kolo MOL Cup 2024/25, 25. 9. 2024 16:30

Fotbalový klub Bílovec

1:3

(1:1)

Fotbalový klub Bílovec: Minařík – Heiník, Podraza, Tomášek (63. Dostál), Gajdošík (81. Šmiřák), Melecký (70. Frébort), Kunz (70. Géryk), Limanovský (C) (81. Sedláček), Krayzel, Kollek, Ronec.

MFK Vyškov: Hrubý – Piško (90. Ress), Vedral, Svoboda, Němeček (C) – Sylla (73. Djanbou), Novák, Egbri, Lacík (63. Schön), Mbonu (90. Čelůstka) – Zajíc (63. Condé).

Branky: 45+2. Gajdošík – 44. Svoboda, 52. Vedral, 67. Sylla.

ŽK: 74. Heiník – 74. Piško, 77. Svoboda, 86. Egbri.

Rozhodčí: Kotala – Mikeska, Bureš.

Jak avizoval trenér Kameník, k zápasu nastoupilo několik hráčů, kteří zatím neměli tolik šancí se ukázat v základní jedenáctce. Příkladem je brankář Hrubý či hráči jako Novák, Egbri nebo Mbonu. V zahajovací sestavě nechyběl ani kapitán Němeček.

Co se týče prvního poločasu, Bílovec v něm hned několikrát hrozil. Zajímavý postup si tvořil kolem 12. minuty, kdy měl k dispozici i volný kop, nicméně nebezpečnou situaci nevyužil. Podobně se domácí snažili překvapit MFK také při rohu po půlhodině hry, opět jim ale trocha přesnosti scházela.

Vyškované se uměli dostat dopředu, chyběla jim ale větší kvalita ve finální fázi. Situaci napravil až otevírací trefou v závěru poločasu Svoboda, avšak vedení hostům dlouho nevydrželo. Ještě v nastavení úvodní půle se Bílovec vydal do ofenzivy a bleskově srovnal.

Ke druhé části duelu ovšem nastoupil MFK v lepším rozpoložení. Příkladem mohl být gól Vedrala na 2:1, kterým si Vyškov vzal v 51. minutě náskok zpět, a později i proměněná penalta Sylly. Ten v 66. minutě tak zvyšoval už na 3:1.

Závěr utkání byl díky rozdílu ve skóre již poměrně klidný, což znamenalo i postup do šestnáctifinále MOL Cupu. Fotbalisté MFK se zároveň dobře naladili na vrchol tohoto hracího týdne, jímž bude sobotní bitva Chance Národní Ligy na půdě Táborska.