16. října 2022, Kryštof Severa

Bod z venku, Vyškov se s Příbramí rozešel smírně

Fotbalisté Příbrami remizovali ve dvanáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Vyškovem 1:1. Středočeši v duelu druhého týmu tabulky s třetím vedli, zkraje druhé půle se prosadil Zeronik. Hosté srovnali v 64. minutě, když se trefil Dweh. Příbram tak prodloužila bodovou sérii na deset zápasů a zůstala druhá. Moravané jsou v neúplném soutěžním pořadí nadále třetí, za sobotním soupeřem zaostávají jen o skóre.
12. kolo F:NL 2022/23, 15. 10. 2022 15:30

FK Příbram

1:1

(0:0)

MFK Vyškov

FK Příbram: Melichar – Čejka, M. Čermák (88. Musil), Fišl, Petrák, Sakala, Stropek (39. J. Jeřábek), Surmaj (73. Anih), Vokřínek, Wágner (C), Zeronik (73. Osmančík).

MFK Vyškov: Kinský – Alégué Elandi (90+1. Klesa), Cabadaj (68. Oulehla), Dao (61. Vintr), Dweh, Ilko, Kanakimana, Matys, Němeček (68. Jambor), Srubek (61. Moučka), Štěpánek (C).

Branky: 47. Zeronik – 64. Dweh. Žlutá karta: 54. Vokřínek (PRI). Rozhodčí: T. Ulrich – Z. Dobrovolný, N. Šafránková.

Šlágr na hřišti Příbrami začal opatrně z obou stran, leč drobné chyby dávaly šanci oběma týmům. Velmi aktivní byl Alégué Elandi, jenže domácí defenziva jej dokázala zastavit a podruhé jeho hlavička skončila pouze v Melicharově náruči. Příbram byla blízko gólu po špatné přihrávce obránce, kterou musel Kinský hasit pár metrů před brankovou čárou.

Aktivnější Vyškov dělal příbramské defenzivě problémy, přesto se nedostával k nebezpečným šancím. Příbram byla nebezpečná z brejků. Jeden z nich mohl z druhé vlny potrestat Petrák, ale jeho ránu srazil bránící hráč na rohový kop. Zajímavou první půli okořenil nepřesně zakončený brejk Kanakimany, naopak Wágner zkoušel na druhé straně přelobovat Kinského marně. Africký útočník Vyškova byl vidět i v závěru poločasu, kdy svou střelou prověřil Melichara, který si připsal další jistý zákrok.

Do druhé části však vstoupila vyměněná Příbram. Už po dvou minutách zakončil povedenou akci Jakub Zeronik a poslal domácí do vedení. Středočeši byli nadále aktivní, zatímco Vyškov úplně vypadl ze hry. Obrana Moravanů však žádné výrazné šance nedovolila. Po hodině hry navíc domácí zaváhali. Hosté zaútočili a vybojovaný roh zakončil přesně Sampson Dweh, jenž z první výraznější šance Vyškova vyrovnal.

Příbram i nadále pokračovala ve své snaze zvítězit, jenže její převaha byla ryze optická. I když měla několik náznaků, žádný z nich neměl gólové parametry. Středočeši tak mohou slavit prodloužení své neporazitelnosti, ale ze získaného bodu budou mít větší radost určitě hosté z Vyškova.