19. ledna 2022, Kryštof Severa

Boj o na slovenském poli vítěze nepřinesl

Souboj v zimní Tipsport lize proti prvoligovému AS Trenčín přinesl vyrovnané utkání, ve kterém padaly branky až v samotném závěru utkání. Na vedoucí gól Cabadaje dokázali domácí odpovědět takřka obratem a oba celky se tak rozešly smírně po remíze 1:1.
3. kolo Zimní příprava 2021/22, 18. 1. 2022 18:00

AS Trenčín

1:1

(0:0)

AS Trenčín: Babka – Mičuda, Pires, Pirinen, Kozlovský – Kmeť, Hollý, Zubairu – Gaži, Jendrišek (C), Ghali.

MFK Vyškov: Essele - Olšanský, Srubek, Matys, Ilko - Cabadaj, Lahodný - Macej, Moučka, Vintr (18. Lacík) - Chwaszcz.

Branky: 88. Ghali - 86. Cabadaj.

Vyškovské duo trenérů do zápasu poslalo, oproti předchozím zápasům, zkušenější sestavu oproti předchozím zápasům a to bylo znát. Vyškov dokázal s Trenčínem držet krok a navíc i ohrozit branku soupeře. Deset minut před koncem první půle totiž Moučka nastřelil břevno.

Na branky si fanoušci museli počkat až do druhých pětačtyřiceti minut, konkrétně do 86. minuty, kdy dlouhý míč našel nohu Cabadaje, jenž křižnou ranou poslal míč do sítě brankáře Babky. Vedení Moravanům dlouho nevydrželo. O dvě minuty později se totiž k hlavičce dostal Ghali a domácí forvard posunul ukazatel skóre do hodnoty 1:1. Což bylo i konečné skóre. Vyškov si tak připisuje první bod v zimní Tipsport lize.