22. října 2022, Tadeáš Mima

Vyškov vydřel bod s nepříjemnou Vlašimí, byla penalta i červená karta

Z bojovného utkání berou fotbalisté Vyškova důležitý bod. Remízu uhráli svěřenci trenéra Jana Trousila doma s Vlašimí, která otevřela skóre z pokutového kopu. Domácí však ještě v první půli odpověděli a aspoň prozatím jim náleží třetí pozice FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
13. kolo F:NL 2022/23, 22. 10. 2022 10:15

1:1

(1:1)

FC Sellier & Bellot Vlašim

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, Dweh, Ilko – Lahodný, Štěpánek (C) (72. Jambor) – Kanakimana, Cabadaj (57. Lacík), Alégué Elandi (80. Klesa) – Vintr (72. Srubek).

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Hošek, Kulhánek, Halinský, Heppner – Smejkal (88. Langhamer), Onije, Suchan (C), Rigo (81. Zinhasović), Solomon (81. Horský) – A. Svoboda (90+3. Toula).

Branky: 36. Kulhánek (vla.) – 18. Suchan (pen.). Žluté karty: 42. Alégué Elandi (VKV) – 24. Hošek (VLA), 53. Solomon (VLA), 57. Kulhánek (VLA). Červená karta: 78. Onije (VLA). Rozhodčí: Kvítek – Šimáček, Špindlerová.

Hned zkraje zápasu skvěle zastavil potenciální možnost Kinský, jenž včasným výběhem znemožnil zakončení Vlašimi. Přitom netrvalo dlouho a urodila se první šance Vyškova, když Ilko úspěšně přenesl hru na Lahodného před bránou soupeře. Míč ale mířil jen do rukavic gólmana.

První vážná situace přišla chvilku po čtvrthodině hry. Na okraji vápna fauloval Štěpánek, což rozhodčí vyhodnotil jako penaltovou situaci. Z puntíku se potom nemýlil Jan Suchan přesnou ranou k tyči a Vlašim slavila vedení.

Náskok ovšem Středočechům příliš dlouho nevydržel. Ve 36. minutě se rozjela nenápadná akce po křídle, kde vyslal centr před gólmana Alexis. Tam ho ještě úspěšně škrtl Tomáš Cabadaj a zřejmě i s přispěním teče obránce se změnil stav na 1:1. Průběžný výsledek vydržel až do pauzy, což slibovalo otevřený průběh druhého poločasu.

V další pasáži duelu došlo prakticky okamžitě k zajímavé příležitosti MFK. Po Vintrově nabídce ze strany se snažil prosadit Kanakimana, Vágner se ale včas zmocnil balónu. A nepřipustil ani žádnou dorážku. Jen krátce poté však hrozila Vlašim, a to při jedovatých pokusech Johna Solomona a Tomáše Smejkala.

Neúspěšně dopadla i snaha v 67. minutě, kdy Němeček stačil ve vápně včas odehrát míč co nejdále od kopaček Suchana. Ten vypálil také o chvilku později, jenže pouze vysoko nad břevno. Důležitý moment se ale konal hned v navazujících minutách – přišla totiž červená karta pro hostujícího Chisoma Onijeho, který zkosil Kanakimanu v úniku.

Ve zbývajících zhruba patnácti minutách se Vyškov snažil zužitkovat početní převahu, ovšem bez úspěchu. Výsledek tak zůstal nerozhodný 1:1 a domácímu mančaftu aktuálně patří třetí místo soutěže. Včetně pohárové výhry nad Jabloncem tedy drží Jihomoravané již čtyřzápasovou sérii bez porážky, kterou se pokusí prodloužit příští pátek na půdě Olomouce B.