2. října 2021, Redakce

Ilko hrdinou! Vyškov v těsném zápase udolal Ústí nad Labem

V rámci 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítali fotbalisté Vyškova na svém stadionu Ústí nad Labem. Nad svým soupeřem mělo po celou dobu herní převahu, kterou se ale po několika zahozených šancích povedlo korunovat až deset minut před koncem, kdy jedinou branku obstaral Pavol Ilko. Vyškov vyhrál podruhé v řadě a celkově počtvrté z posledních pěti utkání.
10. kolo F:NL 2021/22, 2. 10. 2021 10:15

1:0

(0:0)

FK Ústí nad Labem

MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Štěpánek, Srubek, Němeček – Cabadaj (90. Lahodný), David Jambor – Klesa (C), Slaměna (90+3. Kameník), O. Vintr – Macej (61. Simr).

FK Ústí nad Labem: Plachý – Hudec, Brak, Písačka, Alexandr – Mechmache (71. Čičovský), Miskovič – Prošek (C), Krobot (81. Angelozzi), Emmer (53. Ogiomade) – Gonzalez (53. Jiránek).

Branka: 80. Ilko. Žluté karty: 78. Simr – 50. Písačka, 57. Krobot.

Vyškovští chtěli v domácím prostředí navázat na vysoké vítězství z příbramského hřiště a začali aktivně. Už po minutě hry se centr Klesy dostal k Jaroslavu Srubkovi, který se dostal ke střele a brankář Plachý s ní měl menší starosti. V desáté minutě po rohovém kopu hrozil Macej, z nadějné pozice ale mířil vysoko nad.

Svěřenci Jana Trousila pokračovali ve své aktivitě, Severočechy pouštěli pouze do náznaků povedených kombinačních akcí. Po půlhodině opět hrozil Macej a tentokrát už Plachý zasahovat musel, skvělým zákrokem u tyče míč vytěsnil na rohový kop. V závěru půle pálil ještě zajímavě Ondřej Vintr, leč jen doprostřed branky.

Zkraje druhé půle se hra srovnala a ani jeden z týmů neměl vyloženou herní převahu. Až po hodině hry jeden z hostů vyslal zajímavý pokus, Šustr však nadále držel čisté konto a nerozhodný stav. V 66. minutě hrozil po své akci Vintr, který sice obstřelil brankáře, ale toho zastoupil na čáře obránce, a neujala se ani dorážka Slaměny.

Herní převahu Vyškovští korunovali deset minut před koncem. Po rychlé akci byl v tutovce střídající Simr, který sice napálil jen tyče, ale celé dílo dokonal slovenský obránce Pavol Ilko a míč poslal do odkryté části branky – 1:0. Domácí od té doby byli na koni a soupeře nechtěli pustit do závěrečného tlaku. V závěru navíc hrozili z brejků a i když ani jeden neproměnili, radovali se z výhry 1:0.