2. října 2022, Kryštof Severa

Role favorita nesplněna, z Prahy se Vyškov vrací bez bodu

Fotbalisté Vyškova nepotvrdili v Praze roli favorita a na půdě rezervy Slavie Praha podlehli svému soupeři 1:3. Jedinou branku Vyškova obstaral ve 33. minutě Alexis Alegue. V dalším zápase se bude muset Vyškov obejít bez Davida Jambora, který v závěru utkání inkasoval druhou žlutou kartu.
10. kolo F:NL 2022/23, 2. 10. 2022 10:15

SK Slavia Praha B

3:1

(1:1)

MFK Vyškov

SK Slavia Praha B: Dvořák – Trédl (68. Beran), Kričfaluši, Švec (C), Labík – Tiéhi, Šubert (68. Pudil), Planka, M. Jurásek – Šmiga (89. Zachoval), Singhateh (89. Biegon).

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek (C), Vintr (46. Williams) – Oulehla (74. Srubek), Cabadaj (74. Jambor), Lahodný (64. Moučka), Alégué Elandi, Kanakimana – Fofana (58. Lacík).

Branky: 36. M. Jurásek, 50. Oulehla (vla.), 90+1. Pudil – 33. Alexis. Žluté karty: 47. Trédl (SLB) – 45. Vintr (VKV), 80. Srubek (VKV), 82. Jambor (VKV), 89. Jambor (VKV). Červená karta: 89. Jambor (VKV). Rozhodčí: Krejsa – Machač, Slavíček.

Zápas mezi béčkem Slavie Praha a Vyškovem začal ve vysokém tempu, přesto se na první velkou šanci čekalo až do 21. minuty, kdy se sám před Kinského dostal Daniel Šmiga. Vyškovský gólman ale velmi dobře vyběhl a Šmigovu střelu zneškodnil. Jen o pět minut později byl na druhé straně ve střelecké pozici Kanakimana, také proti němu se ale zaskvěl brankář Dvořák.

K první změně skóre došlo ve 33. minutě. Po rychlé kombinaci hostů se balon dostal na hranici vápna k Alexisi Aléguému Elandimu a jeho technická rána zapadla až za záda bezmocného Dvořáka – 1:0. Sešívaní ale dokázali bleskově odpovědět. Neuběhly ani tři minuty a po kolmém pasu za obranu udělal Matěj Jurásek kličku Kinskému a následně zamířil od odkryté brány – 1:1.

Domácím pak skvěle vyšel i vstup do druhé půle. Opět u toho byl Matěj Jurásek. Jeho střílenou přihrávku od brankové čáry si do vlastní sítě srazil Jiří Oulehla a Slavia rázem vedla 2:1. Hosté okamžitě zařadili druhý rychlostní stupeň a závěrečná půlhodina přinesla mimořádně zajímavou podívanou. V 63. minutě mohl srovnat Kanakimana, jeho ránu z levé strany ale bravurně vyrazil Dvořák.

Sešívaní si velkou šanci na navýšení skóre připsali dvacet minut před koncem. Po přihrávce od Berana byl sám před Kinským Ebrima Singhateh, na mladého českého reprezentanta si ale nepřišel. V úplném závěru pak mohli srovnat Ahanna Williams a hned vzápětí Jaromír Srubek, gólman Slavie ale svůj tým v rozhodujících chvílích podržel. V první minutě nastavení pak o vítězství Slavie rozhodl Adam Pudil, který levačkou na zadní tyč uzavřel skóre zápasu na 3:1.

Více
Více
Více
Více