25. února 2023, Kryštof Severa

Generálka na pohár úspěšná, MFK porazilo Rosice

V y š k o v - Poslední přípravný duel v rámci letošní přípravy sehráli fotbalisté MFK proti Rosicím. Vyrovnaný duel rozseklo MFK gólem v každém z poločasů. První branku vsítil Barnabáš Lacík, na 2:0 zvyšoval Touré.
přát. Příprava 2022/23, 25. 2. 2023 11:00

MFK Vyškov

2:0

(1:0)

FC Slovan Rosice

MFK Vyškov: I. poločas: Kinský - Ilko, Sampson, Srubek, Oulehla - Souare, Mafwenta, Fulnek - Alexis - Lacík - Kanakimana. II. poločas: Jícha - Mafwenta, Matys, Musa, Němeček - Vintr, Lahodný, Jambor, Touré, Traoré - Bayo.

FC Slovan Rosice: Zádrapa (46. Drobek) – Černý (K) (46. Kotásek), Zezula, Buchta, Praks (80. Kozel) – Kulík (60. Kršák), Novák – Přikryl (60. Dobrovodský), Koláčný (46. Selinger), Sedláček (46. Novotný) – Přerovský (26. Fila (67. Matula))

Branky: 17. Lacík, 57.Touré-

Rozhodčí: Raplík – Mojžíš, Hurych.

Žluté karty:Fulnek.

Počet diváků: 89.

Vyškov se v generálce s Rosicemi rozhodl postavit dvě jedenáctky. V té první se na hrotu představil Lacík, který se stal také prvním střelcem duelu, když prokázal při brejku své kvality a přesnou ranou levačkou na bližší tyč překonal Zádrapu. Navýšit vedení mohl po krásné akci Souaré, ale nedokázal prostřelit blok stojící před brankou Rosic. Lacík mohl v samotném závěru přidat svou druhou branku, ale v samostatném úniku jen těsně minul branku hostí.

Ve druhé části hry se mohl o snížení postarat Selinger, ale nedokázal vměstnat míč pod břevno. Branky se diváci dočkali až v 57. minutě, kdy rychlou akci domácích zakončil Touré a navýšil vedení Vyškova na 2:0. Ten stejný hráč mohl přidat i třetí gól MFK, ale svou technickou ránu nedokázal vměstnat do volného prostoru hostující brány.