4. listopadu 2022, Kryštof Severa

Pátý bodový zisk v řadě, výhra v Jihlavě posouvá Vyškov na třetí příčku

Čtrnácté kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zaválo fotbalisty MFK na půdu Jihlavy, kde dokázali díky povedené první půli zvítězit 3:0. Jednu branku zaznamenal Benny Kanakimana, jenž se stále drží v popředí tabulky střelců.
15. kolo F:NL 2022/23, 4. 11. 2022 18:00

FC Vysočina

0:3

(0:2)

MFK Vyškov

FC Vysočina: Jágrik – T. Svoboda, Vedral, Gabriel, Peřina (66. Křehlík) – Tureček, Lacko (C) – L. Fila (71. Zahradník), Zoubele (79. Vítek), Ogiomade – Araujo-Wilson (79. Farka).

MFK Vyškov: Kinský – Matys, Srubek, Štěpánek (C) (75. Jambor), Němeček – Lahodný, Oulehla – Kanakimana (81. Dao), Alégué Elandi (81. Klesa), Fofana (75. Moučka) – Vintr (66. Lacík).

Branky: 25. Vintr, 39. Kanakimana, 60. Alégué Elandi. Žluté karty: 74. T. Svoboda (JIH), 84. Farka (JIH). Rozhodčí: Vokoun – Leška, Černoevič.

Vyrovnaný začátek první půle zlomil z přímého kopu v 25. minutě Ondra Vintr, jehož rána z dobrých 25 metrů zapadla neomylně za záda brankáře Jágríka. Jihlava sice odpověděla střelou do tyče, ale v 39. minutě prchl obraně domácích Benny Kanakimana a svou klasickou střelou na bližší tyč navýšil vedení na 2:0.

Vyškov pokračoval v aktivní hře i ve druhé půli a hned dvakrát mohl navýšit Alexis. Nejprve se octl sám před Jágrikem, nasadil mu krásnou kličku na pravou stranu, ale sám před odkrytou bránou selhal a poslal míč jen vedle. O chvíli později dostal hodně prostoru na levé straně, ale jeho finální pas před branku postrádal trochu více přesnosti. Mrzet jej to nemuselo, protože po hodině hry jej vysunul Lukáš Lahodný a tentokrát už si Alexis věděl rady domácího gólmana propálil.

Vyškov si tak popáté v řadě připisuje po třech remízách konečně výhru. Navíc je to pro svěřence Jana Trousila pátý bodový zisk v řadě.