11. března 2023, Tadeáš Mima

Vedení nevydrželo, Vyškov se s Opavou rozešel smírně

Dlouho měli na svojí straně mírnou výhodu, ta jim však až do úplného finiše nezůstala. V osmnáctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY remizovali hráči Vyškova s Opavou 1:1, když se hosté střelecky prosadili až v samém závěru utkání.
18. kolo F:NL 2022/23, 11. 3. 2023 10:15

1:1

(1:0)

Slezský FC Opava

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Štěpánek (C) (46. Jambor), Dweh, Matys – Mafwenta (72. Němeček), Souaré (89. Krška) – Vintr (57. Kanakimana), Alégué Elandi, Lacík – Bayo (89. Srubek).

Slezský FC Opava: Číž – Helebrand, Cykalo, Janoščín (C), Kadlec – Rychlý, Whiffen (75. Ščudla) – Bílek, Šigut (75. Kopečný), Rataj (62. Hranoš) – Yunis (90+4. Vincour).

Branky: 8. Bayo – 85. Kopečný. Žlutá karta: 51. Ilko (VKV) – 58. Kadlec (OPA). Rozhodčí: Dorušák – Mikeska, Dresler.

Jihomoravané měli dobrý vstup do duelu, když se jim dařilo vyvíjet tlak v pokutovém území. V osmé minutě už Slezané nedokázali reagovat, když po ráně Mafwenty provedl dorážku dokonale Fahad Bayo. Velmi brzy se však mohlo skóre měnit na opačné straně – vepředu se zkoušel prosadit Samuel Šigut, ovšem ze zajímavého místa vyslal pokus vysoko nad.

Ještě v první půli zkoušeli domácí hráči odskočit, akce vedená Barnabášem Lacíkem ani střela Ondřeje Vintra však neobstály. Chvilku před koncem poločasu se naskytlo přečíslení Opavy, nahrávka na Jakuba Yunise ale byla zlikvidována. Stejně tak nedopadl podle představ ani potenciální postup pro Mafwentu.

Ve druhém poločase přibývaly gólové momenty až s blížícím se koncem. Třeba v 64. minutě se objevil postup Alegueho s Bayem, jejichž akci ovšem dobře pohlídal bek Slezanů. Následně si Vyškov zadělal na velké problémy potom, když nedokázal odkopnout míč z vlastního pokutového území. Situaci tak zachraňoval pohotovým zásahem gólman Antonín Kinský.

Rozhodující moment měl na kopačce Lacík asi patnáct minut před koncem utkání. Šanci ale zahodil, když místo vedení 2:0 pouze zazvonila tyčka. Opava se i díky tomu ještě vrhla dopředu a vynutila si vyrovnání v 85. minutě na 1:1. Balon poslal za brankovou čáru Miloš Kopečný, který přišel na trávník jen chvilku předtím jako střídající fotbalista.

Vyškov navíc přežil drama v nastaveném čase, kdy byla Opava jen kousek od obratu na 2:1. Míč se ovšem zatoulal do zámezí a konečný stav byl přece jen 1:1. Domácí tým si tak aspoň průběžně bere zpět druhou pozici F:NL, zatímco Opava v napěchované tabulce poskočila aspoň prozatím na deváté místo.