17. září 2022, Tadeáš Mima

Velkolepá výhra v derby! Vyškov roznesl Prostějov

Parádní výsledek si připsali fotbalisté Vyškova, kteří hostili Prostějov v regionálním derby. A nutno říct, že zaznamenali luxusní výsledek. Díky slepeným gólům ve druhém poločase dosáhli na všechny body a zůstávají na dosah úplnému čelu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
9. kolo F:NL 2022/23, 17. 9. 2022 10:15

4:1

(1:0)

1.SK Prostějov

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek (C), Kubala – Lahodný – Lacík (89. Moučka), Cabadaj (59. Vintr), Alégué Elandi (59. Jambor), Kanakimana (83. Dao) – Fofana (89. Srubek).

1.SK Prostějov: Krynskyj – M. Zapletal, Schaffartzik (C), Gáč, Bolf (78. Pinc) – Ščedryj (59. Bartolomeu), Šumbera (78. Ali-Abubakar), M. Mach (59. Omale), Koudelka, Kušej (66. Bialek) – Píchal.

Branky: 45+2. Alegue, 60. Lacík, 65. Kanakimana, 69. Vintr – 68. Koudelka. Žluté karty: 4. Kubala (VKV), 47. Cabadaj (VKV), 55. Ilko (VKV) – 40. Dušan Melichárek, trenér brankářů (PRO), 88. Pinc (PRO). Červená karta: 39. Píchal (PRO) Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Hádek.

Klíčová situace přišla už po čtvrthodině hry, přičemž se zdálo, že se skóre nakloní ve prospěch hostů. Prostějov měl totiž k dispozici penaltu po faulu Kubaly, kterou si vzal na starost Jan Koudelka. Z velké šance ovšem nevytěžil nic, místo toho poslal balón nad břevno a pokutový kop trestuhodně zahodil. Hosté navíc neproměnili ani akci ze 33. minuty, kdy brankář Kinský vytáhl skvělý zásah rukou.

Prostějov navíc utrpěl velmi nepříjemnou ztrátu ke konci prvního poločasu. Hostující útočník David Píchal viděl červenou kartu za nevybíravý zákrok a bylo jasné, že Vyškov bude hrát v početní převaze. Právě v nastavení úvodního dějství padl gól na 1:0, když se po otočce s míčem ve vápně skvěle střelecky prosadil Alexis Alegue.

Situaci kontroloval Vyškov také po přestávce. Konkrétně v 60. minutě se trefil Barnabáš Lacík, jenž potrestal velkou chybu prostějovského brankáře. Navíc nešlo o jediný přesný zářez domácích – pět minut poté skvěle utekl Lahodný, který naservíroval balón před odkrytou síť Bennymu Kanakimanovi.

Náznak dramatu ještě vznikl po snížení Koudelky na 1:3, nicméně MFK si zbytek duelu již uhlídal. Prakticky hned z rozehrávky uzavřel na konečných 4:1 střídající Ondřej Vintr. Ten dobře pronikl mezi obránci a posunul míč po zemi za záda vybíhajícího gólmana.

Vyškov tak získal druhou domácí výhru za sebou, potřetí v řadě bodoval a drží se na průběžném druhém místě F:NL. Hájit umístění na předních pozicích budou Jihomoravané v příštím kole venku s třináctou Slavií B.