1. dubna 2023, Tadeáš Mima

Dukla bolestivě popravila Vyškov, rozhodovalo nastavení první půle

Teprve druhou domácí porážku utrpěli fotbalisté MFK Vyškov proti Dukle Praha. Mančaft z hlavního města se prosadil v nastavení prvního poločasu, načež Jihomoravané už nestačili ve zbytku mače žádným způsobem zareagovat.
20. kolo F:NL 2022/23, 1. 4. 2023 10:15

MFK Vyškov

0:1

(0:1)

FK Dukla Praha

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C) (76. Štěpánek), Ramathan, Srubek, Ilko – Souaré (46. Fulnek), Lahodný (64. Cabadaj) – Kanakimana, Alégué Elandi (46. Mafwenta), Lacík (46. Krška) – Bayo.

FK Dukla Praha: Rada – Holiš, Peterka, Krch, Barac – Moulis (87. Buchvaldek), Špatenka, Kozel (87. Havelka), Kozma (C) (71. Piroch), Hrubeš (82. Šebrle) – Matějka (82. Červenka).

Branky: 45+2. Peterka

ŽK: 38. Ilko, 67. Mafwenta, 89. Kanakimana – 28. Kozma

Rozhodčí: Křepský – Kotík, Mikeska

Počet diváků: 1 031.

Vyškov měl před začátkem utkání velmi zajímavou vyhlídku. V pátek totiž lídr tabulky z Příbrami prohrál s Varnsdorfem, a pokud by MFK nad Duklou uspělo, mohlo by rivala na čele soutěže dohnat. Hned v úvodu střetnutí však měl gólman Antonín Kinský potíže s nepříjemným míčem, který skákal kolem brankové čáry.

Cesty k šancím se domácím hráčům hledaly velmi těžko. Náznak příležitosti chtěl ukázat aspoň Fahad Bayo v 11. minutě, jenže dával pouze nad břevno. Kinský navíc následně musel korigovat další náročnou situaci v malém vápně. To klíčově se ovšem mělo teprve stát.

Hra dospěla za stavu 0:0 až do nastavení prvního poločasu a zdálo se, že do kabin se půjde s nerozhodným výsledkem. Dukla ale perfektně zahrála rohový kop, z něhož se střelecky prosadil Jan Peterka, a gólem do šatny připravil pořádně tvrdou ránu Vyškovu.

Ještě lepší náskok si mohli Pražané vypracovat zásluhou Pavla Moulise zhruba po čtvrthodině hry druhého dějství. Právě v tomto momentu však úžasným zákrokem zazářil Kinský. Úspěch se nedostavil ani na opačné straně hřiště, když nadějný únik zahodil Benny Kanakimana. Stejně tak nevyšla možnost Baya, který vyprodukoval pouze nedůraznou hlavičku těsně před gólmanem soupeře.

Úplně poslední šanci vyrovnat měl Kanakimana V 93. minutě, kdy minul z velmi solidní pozice uvnitř pokutového území. Míč ovšem napálil nad a Vyškov se musel smířit s teprve druhou porážkou v sezóně z drnovické půdy.

Fotbalisté MFK tedy zůstávají druzí v tabulce F:NL. Třetí Karviná každopádně stále má zápas k dobru a v případě nedělní výhry nad Táborskem může Vyškov o bod přeskočit. A co víc – dalším protivníkem svěřenců Jana Trousila bude venku v pátek 7. dubna právě Karviná.