7. dubna 2023, Tadeáš Mima

Vyškov lituje zmařených šancí, Karviná ho vyšoupla z elitní trojky

Gólových pozic měli mnoho, žádnou z nich ale neproměnili. Fotbalisté Vyškova před televizními kamerami podlehli rozjeté Karviné a utrpěli druhou porážku za sebou. Svěřenci kouče Jana Trousila museli skousnout skóre 0:2 a skutečnost, že je nový lídr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poslal mimo barážové příčky soutěže.
21. kolo F:NL 2022/23, 7. 4. 2023 17:00

MFK Karviná

2:0

(0:0)

MFK Karviná: Neuman – Soukeník, D. Krčík, Bederka, Žídek (C) – Boháč, Budínský (88. Bartl) – Mikuš (90+1. Antovski), Málek (88. Žák), Rezek (46. Memić) – Boateng (46. Akinyemi).

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Dweh, Štěpánek (C), Němeček – Cabadaj (74. Vintr), Lahodný (88. Srubek) – Kanakimana (88. Mafwenta), Souaré, Alégué Elandi – Bayo (63. Lacík).

Branky: 64. Boháč, 86. Memić.

ŽK: 34. Soukeník – 14. Dweh, 63. Cabadaj, 83. Lahodný.

Rozhodčí: Petřík – Hurych, Dohnálek.

Poprvé po reprezentační pauze se v sestavě objevil Sampson Dweh. Do zahajovací formace se oproti předchozímu kolu dostali také Tomáš Cabadaj s Filipem Štěpánkem. Oba týmy se ze začátku rozjížděly, až přišla první větší šance Karviné. Právě před Dweha prošli Rezek s Budínským, když připravili skvělou pozici Jaroslavu Málkovi. Pomalou střelu však kryl Antonín Kinský bez větších potíží.

Prakticky hned potom ale hrozil Vyškov zásluhou Fahada Baya. Střelec hostů ukázal parádní kličku a posouval balón po zemi směrem za čáru, nicméně karvinský gólman ještě stihl na poslední chvíli zasáhnout. Úplně stejně nevyšla ani další Bayova možnost, kdy Souarého centr škrtl hlavou jenom těsně vedle.

Také ve zbytku úvodní půle byli Jihomoravané aktivnější, což potvrdili tlakem v posledních sekundách dějství. Karviná ovšem přetrpěla i toto nebezpečí a po přestávce začala pomaličku přebírat iniciativu. V 60. minutě zaduněla spojnice vyškovské brány po ráně Rajmunda Mikuše.

Každopádně je fakt, že hostující mančaft znovu z protiakce mohl skórovat. Alexis Alegue famózně protáhl míč do pokutového území soupeře, kde ještě předkládal pas Bennymu Kanakimanovi. Z vyložené pozice mu však utekl balón od nohy a netrvalo dlouho, než přišel trest. Karviná našla mezírku v defenzivě protivníka a Sebastian Boháč nasměroval centr ze strany až do sítě.

Další nebezpečí hasil Kinský kolem 70. minuty potom, co zasahoval proti pokusu Budínského z větší vzdálenosti. Karvinští navíc promarnili také příležitost z dalších minut, kterou poslal hlavičkou nad břevno Mikuš. Celkově bylo vidět, že se Vyškovu nedaří navázat na velmi slušný výkon z prvního poločasu a domácí hrají ve větší pohodě.

Karviná k tomu ještě přidala pojistku na vítězství. Mikušovu střelu sice Kinský vytáhl mimo tyče, na dorážku Amara Memiće byl ale již krátký a soupeř dovedl měření sil k úspěchu 2:0. Karvinští fotbalisté se tak posunuli do čela FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, zatímco jihomoravský klub po druhé porážce za sebou vypadl z elitní trojky soutěže. Vrátit úder bude moct v sobotu 15. dubna, kdy na jeho hřiště do Drnovic zamíří Třinec.