15. dubna 2023, Tadeáš Mima

Otočka jak z říše snů! Vyškov oloupil v závěru Třinec

Úžasný závěr se vydařil fotbalistům Vyškova na domácím hřišti. Ve 22. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přetlačili Třinec 2:1, přestože ještě těsně před koncem prohrávali a vyhlídky pro ně nevypadaly vůbec dobře. V závěru však udeřili Kanakimana s Lacíkem a bylo hotovo.
22. kolo F:NL 2022/23, 15. 4. 2023 10:15

2:1

(0:0)

FK Třinec

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C) (78. Srubek), Štěpánek, Matys, Ilko – Lahodný (78. Krška), Cabadaj – Kanakimana, Souaré (66. Vintr), Alégué Elandi – Bayo (58. Lacík).

FK Třinec: Adamuška – Jursa, Foltyn (C) (90+4. Hýbl), Brak, Slaninka – Tandara (81. Kania), Machuča, Omasta (81. Gembický), Hrdlička – Juřena, Holík (90+1. Szewieczek).

Branky: 90. Kanakimana, 90+2. Lacík – 64. Omasta

ŽK: 63. Lahodný – 72. Hrdlička, 78. Machuča

Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Pfeifer

Trenér Trousil postavil do sestavy vedle sebe záložníky Lukáše Lahodného s Tomášem Cabadajem, mezi nimiž šlo očekávat kvalitní spolupráci. Vepředu pak opět čekal na svoji šanci Fahad Bayo, kterého podporovali další kolegové z ofenzivy.

Vyškov zároveň měl velmi slušný úvod, když hned ve třetí minutě zrodilo drama před třineckou bránou. Cheick Souaré to zkusil z větší vzdálenosti, přičemž hosty dost vyděsil trefou do břevna. Poměrně nebezpečná byla také přízemní střela Lahodného kolem dvacáté minuty.

Aktivnější byli hráči MFK také po půlhodině hry, kdy opět byl u balónu Souaré. Dostatek času ke střele nicméně nezužitkoval a umístil ho o kousek nad. Třinec se potom do poločasu už k ničemu nedostal, což znamenalo nerozhodný výsledek 0:0 do druhého dějství.

Šance si snažili Jihomoravané hledat také po pauze, jenže bez většího efektu. Místo toho se stalo něco, co nikdo z Vyškova nechtěl. V 64. minutě přišla standardka a Tomáš Omasta se radoval potom, co vypálil přesně pod Kinského břevno.

Čas ubíhal a MFK se nedařilo výsledek nijak upravit. Tlak tedy rostl a začalo se zdát, že Třinec už bude brát vítězství. Tento dojem navíc umocnily události 82. minuty, během níž zahodil samostatný únik Benny Kanakimana. Nikdo ale nemohl tušit, že to hlavní se teprve má stát.

Zrovna se rozjela 90. minuta a Vyškov mířil do protiútoku. Míč měl v držení Alexis Alegue, který ho skvěle předal Kanakimanovi, který se podruhé už nemýlil. Třinec tak ztratil těsné vedení, načež se proti němu hnal další nebezpečný brejk. V něm se nejvíce angažoval Barnabáš Lacík, jenž z téměř identické situace dával na 2:1 a završil velkolepý obrat.

Vyškovští tak vůbec poprvé ve F:NL zvítězili nad Třincem a připsali si první jarní výhru doma v Drnovicích. Trousilovi svěřenci tak sice jsou po neúplném víkendu stále čtvrtí v tabulce, ztráta na barážové příčky se však ztenčila na jediný bod. Další výzva přitom čeká MFK už velmi záhy – ve středu 19. dubna přijde venkovní duel s Prostějovem.