19. dubna 2023, Tadeáš Mima

Derby pro Prostějov, Vyškov padl gólem z penalty

Na sobotní vítězství se nepodařilo navázat. Fotbalisté Vyškova podlehli v derby Prostějovu, který přečkal příležitosti MFK a sám rozhodl ve druhé půli z pokutového kopu.
23. kolo F:NL 2022/23, 19. 4. 2023 17:00

1.SK Prostějov

1:0

(0:0)

1.SK Prostějov: Vejmola – Bolf, Gábriš (46. Kulig), Schaffartzik, Rolinek, Bialek (63. Vlachovský) – Bartolomeu, M. Mach, Moučka (90+2. Gouamene), Koudelka (90. Chvěja) – Malec.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (75. Srubek), F. Štěpánek, Matys, Ilko – Lahodný (88. Ramathan), Cabadaj – Kanakimana, Souaré (58. Vintr), Alégué Elandi – Lacík (58. Bayo).

Branky: 68. Schaffartzik (pen.)

ŽK: 34. Bialek, 34. Vybíhal Matěj (asistent trenéra), 88. Malec – 71. Štěpánek, 75. Lahodný

Rozhodčí: Zelinka – Kotík, Dobrovolný

Vyškov nasadil do základní sestavy v Prostějově například útočníka Barnabáše Lacíka, který rozhodl o domácím vítězství v sobotu proti Třinci. Na defenzivních záložnících bylo opět připraveno duo Lukáš Lahodný – Tomáš Cabadaj.

Hned chvilku po začátku zápasu řešili nepříjemnost Prostějovští, když po výběhu brankáře Vejmoly zůstala odkrytá síť. Nikdo z hostů se však nedostal k zakončení a slibná šance se nekonala. Ta ovšem přišla vzápětí z kopačky Lahodného, jemuž nechybělo mnoho, aby otevřel skóre z místa před gólmanem.

Celkově byli na pohled aktivnější hosté, z rohů ani dalších příležitostí se jim ale nedařilo otevřít gólový účet. Prostějov hrozil spíše z ojedinělých úniků, na něž defenziva MFK vždy našla správnou odpověď. Poločasový výsledek tak zůstal beze změny 0:0.

Krátce po začátku druhé půle musel domácí brankář vytáhnout hned dva zákroky proti neposednému míči. Vyškov se tak nakonec z trefy neradoval, byť mu Prostějov nechal až nečekaně dost prostoru.

Prostějov přečkal všechny potíže a následně se sám ujal náskoku. Z penalty se prosadil v 68. minutě Jan Schaffartzik, když si počkal na skok Kinského do strany a s přehledem se trefil do volného místa.

Tento výsledek navíc vydržel až do úplného konce. Prostějov ubojoval zbývající část zápasu a vůbec poprvé ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE sebral Vyškovu všechny body. Možnost k nápravě se rýsuje na sobotu 22. dubna, kdy MFK doma přivítá béčko Slavie Praha.