22. dubna 2023, Tadeáš Mima

Vyškov dohnal manko a remizuje se Slavií B

Fotbalisté Vyškova poprvé po změně na postu hlavního trenéra hráli utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Jejich protivníkem v domácím prostředí bylo béčko pražské Slavie, kde museli Jihomoravané dvakrát dohánět manko. Na konečných 2:2 upravil Kanakimana v závěrečné čtvrthodině duelu.
24. kolo F:NL 2022/23, 22. 4. 2023 10:15

2:2

(1:1)

SK Slavia Praha B

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Matys, F. Štěpánek (C) (63. Touré), Ilko (39. Vintr) – Ramathan, Cabadaj (6. Mafwenta) – Kanakimana, Souaré, Alégué Elandi – Bayo (46. Lacík).

SK Slavia Praha B: Stejskal – Hošek, Konečný, Hunal (86. Labík), Švec – Kričfaluši, Planka (69. Nikl), Kopáček (C), Bořil, Hronek – Singhateh (86. Hájek).

Branky: 32. Alégué, 82. Kanakimana – 25. Singhateh, 56. Singhateh (pen.)

ŽK: 49. F. Štěpánek, 55. Vintr, 64. Němeček – 79. Hošek, 90. Hronek

Rozhodčí: Volek – Horák, Pospíšil

Trenérské duo pro sobotní utkání Horáček–Klesa udělalo oproti předchozímu kolu změnu na hrotu, kam se vrátil Fahad Bayo namísto Barnabáše Lacíka. Další změnu v sestavě si vyžádala stopka pro Lukáše Lahodného na postu defenzivního záložníka, kterou dostal kvůli čtyřem žlutým kartám.

Brzy po začátku duelu začal ukazovat své dovednosti hostující Ebrima Singhateh, jenž jednou střílel vedle a následně i pořádně protáhl Kinského. Tváří v tvář němu stál v deváté minutě, kdy brankář vystrčil nohu a zastavil míč na cestě ke vzdálenější tyčce. Ještě předtím se vyškovský strážce navíc blýskl dobrým vyražením střely Petra Hronka.

Mírnou převahu nakonec zužitkoval právě Singhateh, který v pětadvacáté minutě využil zmatků před gólmanem a pěknou patičkou nasměroval balón do volného místečka. Ten stejný fotbalista navíc mohl brzy zvyšovat, v tom mu ale zamezil brankář vydařeným zákrokem nadvakrát.

Po sedmi minutách od slávistického gólu se však stav srovnal. Vyškov se protáhl dopředu zásluhou Alexise Alegueho, který měl dostatek času nachystat si balón napravo od brány. A když nastala vhodná chvíle, vyslal senzační trefu přímo pod břevno. Ke konci první půle již byli domácí o poznání lepší, otočka skóre jim ovšem i přes další slibné šance Alegueho či Baya unikala.

Řada zajímavých možností se objevovala také v druhém poločase, přičemž opět se výsledek přiklonil na stranu Slavie. Z penalty se prosadil Singhateh, jenž zdárně střílel do protipohybu Kinského. Ještě lépe pro hosty mohlo být po postupu Kopáčka, když sebral míč při domácí rozehrávce. Akci ale neproměnil a naděje Vyškova pořád žily.

Klíčový moment tak nastal až v závěrečných minutách. V 82. minutě srovnával hlavou Benny Kanakimana. Tomu připravil úžasný centr Mafwenta a Vyškovští mohli být rádi, že získali cenný bod. Aspoň částečně tak odčinili středeční porážku a upevnili si páté místo F:NL. Je však pravda, že je stále může přeskočit Dukla Praha díky zápasu k dobru.

Další střetnutí čeká MFK v neděli 30. dubna, kdy se představí venku proti Varnsdorfu. Měření sil s momentálně čtvrtým mančaftem soutěže bude začínat od 17 hodin.