30. dubna 2023, Tadeáš Mima

Super výsledek z venkovního hřiště, Vyškov přejel Varnsdorf!

Důležité měření sil venku zvládli fotbalisté Vyškova! V duelu 25. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se vypořádali s Varnsdorfem, kterému uštědřili debakl 3:1. Trefami se v závěrečné fázi utkání prezentovali Musa Ramathan a Djibril Fandje Touré, čímž aspoň prozatím posunuli MFK zpět do elitní trojice soutěže.
25. kolo F:NL 2022/23, 30. 4. 2023 17:00

FK Varnsdorf

1:3

(1:1)

FK Varnsdorf: Vaňák – Richter, Kubista, Kouřil, Kurka (46. Švanda) – Zbrožek, Bláha (C) – Schön (71. Dufek), Samko (77. Ondráček), Osmančík (71. Ludvíček) – Tanko

MFK Vyškov: Kinský – Němeček, Srubek, Musa, Souaré – Lahodný (65. Touré), Mafwenta – Kanakimana (79. Krška), Vintr (90+4. Klesa), Alegue – Bayo (65. Lacík)

Branky: 11. Tanko – 1. Kanakimana, 81. Musa, 90+3. Touré

ŽK: 84. Richter, 86. Richter, 90. Bláha – 16. Lahodný, 39. Bayo, 76. Mafwenta, 90. Vintr

ČK: 28. Kubista, 86. Richter

Rozhodčí: Dorušák – Dobrovolný, Pochylý

Premiéra nového kouče Jana Kameníka odstartovala přímo fantasticky. Hned z první šance utkání se střelecky prosadil Benny Kanakimana, jemuž připravil gólovou pozici Ondřej Vintr, a Vyškov mohl od druhé minuty hrát v mnohem větší pohodě. Náskok ovšem Jihomoravanům příliš dlouho nevydržel, již po deseti minutách od jejich trefy Varnsdorf těžil ze zmatků před gólmanem Kinským a balón uklidil do sítě Abdullahi Tanko.

Přestože nerozhodný stav trval i nadále, stejně přišel pozitivní moment pro MFK. Těsně před půlhodinou hry viděl červenou kartu domácí Matěj Kubista, který fauloval unikajícího fotbalistu hostů. Vyškov tak získal početní převahu do zbytku zápasu. Do konce první půle ji ale nestihl využít, a proto se šlo o pauze do kabin za remízového výsledku 1:1.

Ve druhé části utkání výraznější šance chyběly, byť Vyškov se několikrát přiblížil do dobré pozice. Největší příležitost si posléze vypracoval Alexis Alegue, jenž ale po zisku tečovaného balónu střílel jenom do boční sítě. Nicméně branka Vyškovu nakonec neunikla – v 81. minutě se prosadil hlavou Musa Ramathan a získal pro hosty klíčové vedení do závěrečných momentů duelu.

Zanedlouho poté se navíc vykartoval další varnsdorfský hráč. Dvě žluté během krátké doby inkasoval Marek Richter a cesta Vyškovu k vítězství se ještě usnadnila. Pojistku totiž brzy přidal Djibril Fandje Touré a v poslední sekundách střetnutí dostal MFK do komfortního náskoku 3:1. Hosté tak zareagovali na předchozí dva mače bez výhry nejlepším možným způsobem.

Jihomoravský klub získal plný počet bodů a posunul se na třetí příčku F:NL, jež by na konci sezóny zaručovala baráž o nejvyšší soutěž. Byť je pravda, že čtvrtá Příbram s odstupem jednoho bodu má odehráno o zápas méně. Trenér Kameník tak vstoupil do svého nového angažmá úspěšně, na což se pokusí navázat v pátek 5. května doma. Vyškov nastoupí od 17 hodin v Drnovicích právě proti Příbrami.