5. května 2023, Tadeáš Mima, foto: Flickr Jaryn Doležel (PJV)

Vyškov neudržel náskok nad Příbramí, remizoval 2:2

Z velmi důležitého souboje si oba týmy odnáší bod. Bitva z horních příček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadla nerozhodným skóre, byť domácí mužstvo po poločase vedlo o dvě trefy. Příbram se na vyškovské fotbalisty dotáhla góly ze závěru utkání, z nichž jeden padl z penalty.
26. kolo F:NL 2022/23, 5. 5. 2023 17:00

2:2

(2:0)

FK Příbram

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C) (82. Oulehla), Srubek, Musa, Souaré – Štěpánek (72. Matys), Mafwenta (82. Krška) – Kanakimana, Vintr (65. Lacík), Alégué – Bayo (65. Touré).

FK Příbram: Smrkovský – Jahić, Fišl, Stropek (57. Vokřínek) – Antwi, Švestka (67. Langhamer), J. Jeřábek, Petrák (C) (67. Dudl), Šimáček – Zeronik, Anih (75. Youssef).

Branky: 16. Fišl (vla.), 22. Mafwenta – 83. Zeronik, 89. Fišl (pen.).

ŽK: 74. Vokřínek, 90+4. Dudl.

Rozhodčí: Hocek – Hádek, Šafránková.

Utkání bylo domácí premiérou pro trenéra Jana Kameníka, který kromě jediné změny nechal stejnou sestavu jako při debutovém vítězství ve Varnsdorfu. Konkrétně nasadil Filipa Štěpánka namísto Lukáše Lahodného.

Úvod střetnutí navíc byl poměrně akční. Slibnou hlavičku si chystal už v páté minutě Stropek, kdy však mířil těsně nad bránu. Brzy se přitom dostali do gólovky i Vyškovští, nicméně hlavička Davida Němečka trefila jenom tyč. A i když se potom Příbrami naskytla ještě jedna zajímavá pozice, jako první se radovali přece jen domácí.

V 16. minutě zužitkoval únik po levém křídle Benny Kanakimana, jenž rozjel kombinaci uvnitř vápna a následně i vystřelil. Jeho pokus ještě narazil do příbramského Daniela Fišla, což znamenalo vlastní gól hostů a vedení MFK 1:0. Jihomoravané také v dalších momentech byli pořádně rozjetí a Golden Mafwenta ve 22. minutě pohotovou střelou po zemi zvyšoval na dvoubrankový rozdíl.

Domácí mančaft tak mohl odehrát zbytek dějství s klidem a s příznivým skóre vstupoval i do druhého poločasu. V něm hned zkraje se pokoušel zakončit z náročné pozice Kanakimana, jenže neúspěšně. Posléze se objevovaly také náznaky šancí Středočechů, které byly ovšem buď nepřesné, nebo je vyškovská defenziva dobře přečetla. Aspoň tedy do 83. minuty, kdy hosté již mířili přesně.

Kontaktní manko si vydobyla Příbram díky Jakubu Zeronikovi, jehož balón mířil po zemi přímo k tyčce a finiš duel značně zdramatizoval. Viagem posléze skutečně ztrátu dohnal, když Fišl proměnil pokutový kop v 89. minutě a upravil výsledek na remízových 2:2.

Kdyby fotbalisté MFK naplno bodovali, posunuli by se minimálně prozatím do čela ligy. Nerozhodné skóre však znamená, že zůstávají třetí a rozdíl na čtvrtou Příbram se nijak nemění. Ostatní týmy z okolních příček ale budou hrát až o víkendu, což může pořadím ještě zamíchat. Další měření sil čeká Vyškov v sobotu 13. května ve Vlašimi.