13. května 2023, Tadeáš Mima

Vyškov to dokázal! Z Vlašimi si veze hubenou výhru

Již počtvrté za sebou, z toho dvakrát vítězně, bodovali fotbalisté Vyškova. Venkovní bitvu s Vlašimí urvali díky trefě Fahada Baya, který přiřkl jihomoravskému týmu druhý úspěch v řadě z venku. MFK tak aktuálně patří druhá příčka FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.
27. kolo F:NL 2022/23, 13. 5. 2023 17:00

FC Sellier & Bellot Vlašim

0:1

(0:0)

MFK Vyškov

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner, Musil (69. Onije), Kulhánek, Halinský – Rigo, Křišťan, Smejkal, Horský, Suchan (C) – Solomon (83. Svoboda)

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C), Srubek, Musa, Souaré – Mafwenta, Lahodný – Kanakimana, Alegue (73. Toure), Lacík (33. Vintr) – Bayo (83. Štěpánek)

Branky: 65. Bayo

ŽK: 40. Horský, 57. Musil – 34. Mafwenta, 52. Alegue, 61. Vintr

Rozhodčí: Rouček – Dobrovolný, Leška

Na sérii vcelku dobrých výsledků se Vyškov pokusil navázat ve Vlašimi. Do souboje na půdě Středočechů vstupoval se dvěma remízami a jednou výhrou v zádech, což mu dávalo celkem slibné vyhlídky i proti týmu ze středu druholigové tabulky.

První závaznější šanci si ovšem vytvořil právě soupeř. Na okraji malého vápna se uvolnil Solomon a měl slibnou pozici ke střele, nicméně ránu nasměroval jenom vysoko nad břevno. Další důležité šance se přitom objevovaly velmi poskrovnu a skóre zůstávalo 0:0.

Nic se nezměnilo ani do poločasové pauzy, byť došlo například ke střídání hostů. Barnabáše Lacíka nahradil Ondřej Vintr, přičemž brzy uviděl žlutou kartu Golden Mafwenta. Stejné napomenutí každopádně dostal také vlašimský Filip Horský.

Ve druhé části se naskytly šance na obou stranách, jenže Vlašim ani následně MFK z nich změnu skóre nevytěžily. Zároveň ale šlo o předvoj něčemu většímu – a to rozhodující trefě duelu v podání hostů. V 65. minutě využil přihrávku Fahad Bayo a zajistil Vyškovu klíčový náskok.

Postupem času působili Vyškované stále dominantněji a zdálo se, že ještě přidají další gól. Nakonec se tak ovšem nestalo a Vlašim ještě zahrozila pokusem do brankové konstrukce. Tyčka posléze zastavila také Vintra, výhra 1:0 však MFK už neutekla a Vyškov bodoval počtvrté za sebou. Velké poděkování patří také fanouškům, kteří obsadili hlediště a v hojném počtu podporovali družstvo v cestě za úspěchem.

Konkrétně jde o druhé venkovní vítězství v řadě, díky němuž se mužstvo posunulo na druhou pozici F:NL. Do konce soutěže zbývají tři kola a Vyškov má dvoubodový náskok před čtvrtou Líšní. Na lídra z Karviné mu pak schází body čtyři. Zdali se podaří manko snížit, se ukáže v sobotu 20. května, kdy MFK hostí rezervu Olomouce.

Více
Více
Více
Více