20. května 2023, Tadeáš Mima

Zrodil se domácí úspěch! Vyškov slaví proti Sigmě B

Vyškovští fotbalisté zvládli další důležitý souboj ve finiši FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Ve 28. kole porazili na stadionu v Drnovicích béčko prvoligové Sigmy Olomouc, nad kterým zvítězili 2:0. Rozhodovaly trefy z úvodu utkání i dominantní výkon v jeho dalších pasážích.
28. kolo F:NL 2022/23, 20. 5. 2023 10:15

MFK Vyškov

2:0

(2:0)

SK Sigma Olomouc B

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C), Srubek, Musa, Souaré – Lahodný, Štěpánek (65. Touré) – Kanakimana (87. Ilko), Vintr (65. Mafwenta), Alegue (85. Lacík) – Bayo (87. Klesa).

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Galus, Bednár, Poulolo, Spáčil (65. Fabiánek) (90+3. Cubo) – Slaměna, Uriča (65. Grečmal), Langer (C), J. Matoušek (23. Šíp) – Mikulenka (46. Zlatohlávek), Fiala.

Branky: 3. Kanakimana, 12. Alegue

ŽK: 34. Štěpánek, 60. Srubek, 71. Lahodný, 79. Souaré – 36. Poulolo, 76. Fiala

Rozhodčí: Vokoun – Pfeifer, Cichra

Svěřenci kouče Jana Kameníka byli povzbuzeni minulým kolem, z něhož si odnesli vítězství na horké vlašimské půdě. Doma pod novým trenérským vedením z toho však naposledy byla jenom remíza, což se mělo tentokrát změnit.

Vyškovští fotbalisté vstoupili do měření sil velmi aktivně, což se jim vyplatilo také z pohledu skóre. Už ve třetí minutě se střelecky prosadil Benny Kanakimana, když mu přímo na hlavu připravil centr zleva Alexis Alegue.

Olomouc B navíc brzy čelila novým potížím a ve 12. minutě zvyšoval samotný Alegue, který propálil chumel těl před brankovou čarou. Domácí hráči tak zužitkovali tlak z předchozích minut, kdy ještě zahodili další dvě slibné šance, a stále si střežili vývoj duelu.

Zápas mohl Vyškov definitivně rozhodnout krátce po startu druhé části. Míč protáhl do pokutového území Kanakimana, který našel úplně volného Ondřeje Vintra před odkrytou bránou, jenže střelec trestuhodně neobstál. Nicméně Jihomoravané stále situaci kontrolovali, přestože béčko Olomouce svoji hru postupně zlepšilo.

Největší příležitost měla Sigma kolem 85. minuty při standardní situaci, která vyústila střelou těsně pod břevno. Nebezpečný pokus ovšem fantasticky zlikvidoval Antonín Kinský krásným skokem a podílel se na tom, že MFK dokráčel k čistému štítu a vítězství 2:0.

Vyškovu tak stále náleží druhá pozice FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, přičemž po neúplném programu kola chybí mužstvu jediný bod na vedoucí Karvinou. Ta má však utkání k dobru – stejně jako čtvrtá Líšeň s nynějším mankem pěti bodů. Vyškov bude hrát doma také v příštím kole, jež se koná ve středu 24. května s Jihlavou.