10. září 2022, Kryštof Severa

Vyrovnaný zápas vítěze nepoznal. Vyškov veze z Třince bod

Osmé kolo F:NL přineslo v Třinci vyrovnaný duel, ve kterém šel sice jako první do vedení domácí Třinec, ale Vyškov zvládl do poločasu srovnat. Ve druhé půli byl Vyškov nebezpečnějším týmem, ale gólu se nedočkal. Body si tak oba celky dělí v poměru 1:1.
8. kolo F:NL 2022/23, 10. 9. 2022 10:15

FK Třinec

1:1

(1:1)

FK Třinec: Hasalík – Jursa, Foltyn, Straňák, Hýbl (62. Szewieczek) – Habusta (C), Holík (85. Machuča) – Omasta (68. Kania), Kateřiňák, Gembický (68. Tandara) – Juřena.

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Matys, Štěpánek, Kubala – Krška (68. Cabadaj), Lahodný (90+1. Srubek) – Kanakimana, Alégué Elandi (68. Klesa), Dao (46. Lacík) – Vintr (C) (58. Fofana).

Branky: 2. Jursa – 44. Kanakimana. Žluté karty: 39. Foltyn (TRI), 51. Kateřiňák (TRI) – 6. Lahodný (VKV), 51. Vintr (VKV), 59. Alégué Elandi (VKV), 61. Kanakimana (VKV), 69. Fofana (VKV). Rozhodčí: Černý – Mikeska, Lakomý.

Vyškov nevstoupil do zápasu ideálně a hned ve druhé minutě využil nedůrazu ve vápně Jursa. Domácí měli i další šance, jejich proměnění v branku zhatil buď Kinský, nebo nepřesnost v zakončení. Vyškovští mohli srovnat pokusem Lahodného či Daa, v obou případech byl Hasalík v klidu, neboť jejich rány mířily mimo prostor branky.

V závěru poločasu se Vyškov dostal k otěžím zápasu a dokonce i ke srovnání. Na levé straně se po přetaženém centru uvolnil Alexis Alegue a jeho prudký centr srazil do brány Benny Kanakimana - 1:1. V posledních minutách se ještě několikrát dostal Vyškov do šance, ale branky už docílit nedokázal.

Druhá půle byla, až na několik momentů, čistě v režii Vyškova. Problémy obraně Třince dělala zejména křídla hostí v podobě Kanakimany a Lacíka. Právě Kanakimana několikrát prošel po pravé straně, ale vypracovat gólovou akci se mu nedařilo.

Velice blízko gólu měl po pasu Ilka Cabadaj, který dostal míč do dobré šance, ale nevyužil svého postavení a Hasalík si poradil. Patrně nejblíže brance ve druhé půli byl v 88. minutě Filip Štěpánek, jehož hlavička mířila těsně mimo. Vyškov se tak vrací z Třince s jedním bodem.