24. května 2023, Tadeáš Mima

Vyškov je minimálně v baráži! Doma otočil proti Jihlavě

Fantastický výsledek si připisují fotbalisté Vyškova! V předposledním kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY otočili z 0:1 na 2:1 proti Vysočině Jihlava, což jim zajistilo při souhře dalších výsledků minimálně účast v baráži o nejvyšší soutěž. Klíčový byl druhý poločas, v němž skórovali Musa a Kanakimana.
29. kolo F:NL 2022/23, 24. 5. 2023 17:00

2:1

(0:1)

FC Vysočina

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C), Srubek, Musa, Souaré – Štěpánek (73. Dweh), Lahodný – Alegue (84. Klesa), Vintr (67. Touré), Kanakimana (73. Lacík) – Bayo (84. Ilko).

FC Vysočina: Soukup – Vedral, Gabriel, Křišťál, Tureček (60. Piško) – Svoboda, Ogiomade (60. Fila), Lacko (C) (75. Vítek), Křehlík (83. Křivánek) – Araujo-Wilson (60. Tall), Selnar.

Branky: 48. Musa, 58. Kanakimana – 36. Araujo-Wilson.

ŽK: 42. Kanakimana – 43. Vedral, 56. Lacko, 81. Křišťál.

Rozhodčí: Volek – Horák, Lakomý.

Důležitý souboj o baráž dlouho nepřinášel žádné branky, přičemž Vyškov musel zkraje duelu čelit několika náznakům šancí hostů. Příkladem bylo několik zblokovaných střel Vysočiny po jejím rohovém kopu, který zahrávala v desáté minutě zápasu.

Zřejmě nejblíže gólu bylo MFK kolem 15. minuty, kdy se do střelecké pozice vytáčel Fahad Bayo. Svůj pokus nicméně poslal jen do boční sítě. Po půlhodině hry zase zahrával roh Ondřej Vintr, centr ovšem byl nepřesný. Zanedlouho tak udeřila Jihlava a zásluhou důrazného Araujo-Wilsona otevřela skóre.

Vyškov nicméně ale ani přes nepříznivou situaci nic nezabalil a vrátil se ve velkém stylu ve druhé půli. Jihomoravané úplně otočili výsledek potom, co se střelecky prosadili dvakrát během deseti minut. Nejdříve se radoval ve 48. minutě Ramathan Musa, jenž uspěl hlavičkou z bezprostřední blízkosti.

A ze strany MFK navíc nešlo o poslední slovo. Osmapadesátá minuta byla momentem, kdy nádherným centrem našel Alexis Alegue hlavu Bennyho Kanakimany, který uklidil na zadní tyč na 2:1. Tím Vyškov úplně změnil utkání a získal klíčovou výhodu.

Největší možnost k vyrovnání se nabízela Jihlavě v 83. minutě, kdy unikal na Kinského hostující Křehlík. Obrovskou příležitost však neproměnil poté, co se vyškovský gólman zaskvěl senzačním zákrokem. Domácí mančaft tak přežil rozhodující akci a dokráčel k vítězství 2:1.

Vzhledem k dalším souběžně hraným duelům výhra znamená, že Vyškov si zajistil minimálně účast v baráži o postup do FORTUNA:LIGY. Ve hře stále je i přímý postup, to by však musela v posledním kole prohrát první Karviná s již sestupujícím Třincem, zatímco MFK by potřebovalo porazit venku Chrudim.

Všechny zápasy posledního kola F:NL budou na programu 28. května od 17 hodin.