28. května 2023, Tadeáš Mima

Vyškov remizoval s Chrudimí, čeká ho tak baráž

Závěrečné utkání FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dopadlo pro vyškovské fotbalisty remízou 0:0. MFK tak potvrdilo svoji účast v baráži, kde ho bude čekat předposlední tým nejvyšší soutěže Zlín.
30. kolo F:NL 2022/23, 28. 5. 2023 17:00

MFK Chrudim

0:0

(0:0)

MFK Chrudim: Floder – Sotorník (79. Firbacher), Záviška (90. Kodýdek), Kesner (C), Průcha, Látal (70. Jedlička), Halász, Hašek, Juliš, Svoboda (46. Jančura), Skwarczek.

MFK Vyškov: Kinský – Němeček (C) (88. Cabadaj), Srubek, Musa, Souaré – Lahodný, Štěpánek (76. Klesa) – Lacík (66. Toure), Vintr (66. Ilko), Alegue – Bayo (76. Dweh).

Bez branek.

ŽK: 33. Svoboda, 35. Záviška, 43. Sotorník – 6. Musa.

Rozhodčí: Klíma – Šimáček, Černoevič.

Závěrečný souboj F:NL byl pro Vyškov velmi důležitý. Pokud by Jihomoravané vyhráli a Karviná by současně podlehla Třinci, mohli by pomýšlet na přímý postup z první příčky. Průběh kola však nakonec připravil odlišný průběh, jenž znamená pokračování do baráže s ligovým Zlínem.

Chrudim nicméně měla fantastický úvod a zahrozila již v první minutě duelu. Petr Juliš si přichystal nadějný lob, kterým ovšem trefil jenom tyčku. Skóre se navíc neměnilo ani v sedmé minutě, kdy Antonín Kinský stačil vytáhnout přesný zákrok.

Do půlhodiny hry přitom přišly další příležitosti. Vyškov ale všechny nebezpečné situace přečkal, když zřejmě největší z nich zahodil David Látal. MFK potom mohla mrzet nevyužitá šance Ondřeje Vintra ve 30. minutě. Východočeši sice nic nenechali náhodě a i potom byli nebezpeční, Látal však opět rozezněl jenom tyčku.

Převahu potvrzovala Chrudim také po pauze, když v 50. minutě byl v obrovské šanci Juliš. Míč ale ztratil při zpracování v nadějné pozici. Ani Vyškov ovšem nechtěl zůstávat bokem a rozhodnutí měl v 90. minutě na kopačce střídající Toure, jenže orazítkoval pouze břevno.

Po remíze 0:0 je jasné, že Vyškov půjde ze druhého místa F:NL v baráži na Zlín, který skončil předposlední v první lize. Venku se hraje ve čtvrtek 1. června, zatímco domácí odveta je na programu v neděli 4. června.