12. května 2024, Tadeáš Mima, foto: Michal Málek

Další ztráta Vyškova, nad jeho síly byla Opava

Ani na třetí pokus se nezrodila výhra fotbalistů Vyškova. Porážku 1:3 utrpěli Jihomoravané ve 28. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY s Opavou, která rozhodla o svém úspěchu již během prvního poločasu. Svěřenci kouče Jana Kameníka i přesto mají už s předstihem jistou účast v baráži o nejvyšší soutěž.
28. kolo F:NL 2023/24, 12. 5. 2024 17:00

Slezský FC Opava

3:1

(3:1)

MFK Vyškov

Slezský FC Opava: Richter – Kopečný, Srubek, Janoščín (C), Kadlec – Haitl (80. Přichystal), Omale – Málek, Blecha (90+2. Hýbl), Ondráček (80. Rezek) – Marzuq (68. Rataj).

MFK Vyškov: Borek – Aberkane, Sylla, Štěpánek (C), Němeček (76. Kayondo) – Diallo, Mafwenta, Lahodný, Svoboda (76. Delferriere), Fomba (59. Krška) – Krollis (59. Bayo).

Branky: 13. Blecha, 28. Janoščín, 45+2. Yahaya – 7. Diallo.

ŽK: 36. Omale – 36. Lahodný.

Rozhodčí: Orel – Hádek, Šafránková.

Vyškov nasadil do sestavy řadu ofenzivních hráčů, ať už šlo o navrátilce po trestu Krollise či Svobodu a Dialla. Úvod přitom skutečně nevypadal vůbec zle, když Diallo otevřel skóre už v sedmé minutě a povzbudil hosty k další aktivitě. To se ovšem úplně nesetkalo s úspěchem a Opava ještě v otevírací čtvrthodině srovnala na 1:1.

Následovaly také dvě neproměněné šance, při nichž selhal Krollis a domácí Málek. Slezany ale klopýtnutí v zakončení nemuselo příliš mrzet, jelikož ve 28. minutě završil relativně rychlou otočku výsledku Janoščín. Domácí mančaft navíc stále měl co nabídnout a v úplném závěru poločasu upravoval na 3:1 Yahaya.

Ani po přestávce se nezdálo, že by Vyškované zvrátili nepříznivý stav. V šancích se objevovali o něco více fotbalisté Opavy, což nezměnila ani střídání na hostující straně. V posledních minutách navíc mohl SFC přidat ještě čtvrtou trefu, čemuž však zamezila nepřesná střela mířící na horní síť vyškovské brány.

Finální skóre tak mluvilo v neprospěch Vyškova 1:3, celkově šlo už o třetí porážku MFK za sebou. Protože ale neuspělo o tomto víkendu ani Táborsko, udrželi se Jihomoravané v nejlepší trojici soutěže. Po prohře Chrudimi se už navíc ani nemusí obávat o účast v baráži, kterou mají stoprocentně jistou.

Do konce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY chybí svěřencům trenéra Kameníka odehrát poslední dva zápasy. Ten nadcházející se plánuje na neděli 19. května, kdy od 17 hodin hostí Vyškov regionálního rivala z Líšně.